DopravaZprávy

Corendon Airlines opět v létě spojí Drážďany s Egyptem

Egypt patřil v roce 2018 na letišti v Drážďanech k cílovým zemím s významným tempem růstu. S více než 71 300 cestujících, kteří využili nabídek letů z Drážďan, činil nárůst více než 70 procent.

Foto: Letiště Drážďany

Aby vyšla vstříc takto vysoké poptávce, spojí společnost Corendon Airlines i v nadcházející letní sezoně Drážďany dvakrát týdně s Hurghadou. Od 4. května do konce října budou letadla společnosti Corendon Airlines startovat do Egypta vždy v úterý a v sobotu. Kromě Hurghady bude společnost Corendon Airlines létat z Drážďan také do oblíbené turecké prázdninové destinace Antalya. Vždy v pondělí, ve středu, ve čtvrtek a v pátek budou v letní sezoně odlétat letadla těchto aerolinek směrem do Turecka.

„Jsme rádi, že společnost Corendon Airlines rozšiřuje svou přítomnost na letišti v Drážďanech a bude nyní létat i v letní sezoně do populární destinace Hurghada. Tato letecká společnost je významným partnerem našich letišť Drážďany a Lipsko/Halle, která tak tuto oblast spojuje s atraktivními prosluněnými destinacemi. Lety do Egypta současně zaplní mezeru v nabídce letiště v Drážďanech, která vznikla v důsledku bankrotu společnosti Germania,“ vysvětluje Götz Ahmelmann, předseda představenstva společnosti Mitteldeutsche Flughafen AG a předseda obchodního vedení letišť Drážďany a Lipsko/Halle.

Thomas Braun, manažer společnosti Corendon Airlines pro Německo, k tomu dodává: „Zahájením nových spojení mezi letištěm v Drážďanech a Egyptem posílí Corendon Airlines svou přítomnost na východě Německa. Drážďany jsou pro nás již léta důležitým a stabilním trhem, a současné rozšíření našich letů je tak logickým důsledkem. Jsme rádi, že tímto krokem dále rozšíříme stávající důvěryplnou spolupráci s letištěm v Drážďanech.“

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button