Constance Halaveli Resort 6* – v zajetí luxusu

S resortem Constance Halaveli a jeho službami jsme měli možnost se seznámit během květnového press tripu díky pozvání společnosti ACCESS Destination, která na našem trhu Constance Halaveli zastupuje, a letecké společnosti Turkish Airlines.

Zdroj: Constancehotels.com

Exkluzivní skupina Leading Hotels of the World, zastřešující nejlepší světové hotely a resorty, udělila členství třem resortům hotelové sítě Constance Hotels&Resorts. Od 15. ledna 2013 nesou označení Leading Hotels of the World hotely CONSTANCE HALAVELI (Maledivy), Constance Lémuria (Seychely) a Constance Le Prince Maurice (Mauricius). Zdroj: Constancehotels.com

Vznášíme se na palubě obojživelného letadélka a letíme z Malé na atol North Ari do náruče luxusu letoviska Constance Halaveli Resort. Jsme kousek od rovníku a počasí je zrovna tropicky vrtkavé, prší a trochu to s námi hází. Přesto se lepíme na okénka vodního taxíku Maldivian Air Taxi a zíráme na neuvěřitelnou scenerii pod námi. Ostrovy a ostrůvky roztroušené v blankytně modrých vodách Indického oceánu Maledivské republiky se i přes nepřízeň počasí třpytí a vystavují se na obdiv svou vzácností. Pohled je to fascinující a naprosto jedinečný. Žasneme nad sílou přírody, čeho je schopná. Maledivský archipel je její hříčkou.

Říše tisíce ostrovů

Maledivy (v překladu „Říše tisíce ostrovů“) se oficiálně skládají z 1192 korálových ostrovů a bezpočtu korálových útesů tvořících dohromady 26 atolů. Tyto atoly jsou pak základem 21 správných oblastí. Ovšem jejich přesný počet je velmi obtížné stanovit. Některé „ostrovy“ totiž existují jen za odlivu a za přílivu mizí pod hladinou, některé jsou ve skutečnosti jen holé písčiny, které dost možná zaniknou při nejbližší bouři. Maledivy jsou zapsány v Guinnessově knize rekordů jako nejplošší země světa, neboť žádný z ostrůvků nevyčnívá více než 2,5 metru nad mořskou hladinu. Celková rozloha souše zabírá plochu 298 km2.

Zhruba na dvě stě ostrovech žijí domorodci a asi na devadesáti jsou luxusní hotelové resorty, zbývající ostrovy jsou neobydlené. Rozvoj turistiky podléhá přísným omezením a letoviska smějí vznikat jen na neobydlených ostrovech, které vláda pro tento účel vysloveně uvolní. Jejich rozvoj bedlivě sleduje a řídí. Chce zůstat exkluzivní, výjimečnou destinací. Turistický ruch zajišťuje zhruba 20 % HDP a až 90 % příjmů plynoucích do státní pokladny.

Co ostrůvek, to jeden resort

Jemný písek, šumící palmy, překrásné pláže lemující pobřeží, křišťálově čisté moře, klidné zátoky, korálové útesy… Vítejte v božské oáze klidu letoviska Halaveli. Vše je tu podřízeno pro vaše maximální pohodlí. Celá rojnice personálu je před vašimi zraky ukryta v hustém porostu ostrova, kde čeká, aby mohla splnit jakékoliv vaše přání.

Zdroj: Constancehotels.com

Loni v květnu se resort připojil k prestižnímu Spa Clubu Valmont. Označení V35, kterým se již rok Constance Halaveli pyšní, je mezinárodně uznávanou značkou, která označuje nejlepší spa ve světě. Zdroj: Constancehotels.com

Halaveli Resort nabízí ubytování v 86 přepychových vilách, buď vodních, nebo plážových. Ty vodní (100 m2) jsou postaveny na kůlech nad tyrkysovou lagunou. Každá má vlastní bazén na uzavřené terase s výhledem na moře s přístupem do laguny po vlastních schůdcích. Grandiózní plážové vily (350 m2) jsou promyšleně rozmístěné po okrajích ostrova. Přístup k nim vede po písčitých chodníčcích, které se vinou hustou vegetací, čímž nabízejí absolutní soukromí. Jsou stylově zařízené, plné krásného nábytku a dekorací, vybavení zahrnuje všechny možné vymoženosti moderní doby od přehrávačů DVD, Wi-Fi, Mac mini, LCD TV, připojení na iPod až po kávovary na espreso.

Foto: Vlaďka Bratršovská

Foto: Vlaďka Bratršovská

Disponují rozmařilou venkovní koupelnou, vířivkou, vlastní zahradou, bazénem a přístupem k vlastní pláži přímo ze zahrady vily. Nejluxusnějším typem ubytování je Presidential Beach vila (700 m2) s vlastním komorníkem-thakurou. Hýčkání návštěvníků pokračuje v lázních Le Spa de Constance. O vaše tělo i duši pečují špičkoví terapeuti a můžete si dopřát masáže relaxační, thajské a ajurvédické. Kromě kvalitních masáží můžete využít vířivky, sauny či mnoho bazénů.

Chutě a vůně

O vaše mlsné jazýčky se postarají tři restaurace, ta největší The Jahaz je ústředním prvkem letoviska a je kruhová, restaurace The Meeru ve stylu al fresco na pláži nabízejí širokou nabídku mořských plodů formou à la carte. Největší výběr obvykle skýtá večeře, která občas nabývá podoby „tematického večera“ zaměřeného na některou regionální kuchyni, jako je třeba italská, asijská, indická či maledivská. Obvykle však jde spíš o netradiční verze místních specialit než o ukázky pravé cizí kuchyně. Pokrmy jsou fantastické, hlavně snídaně, nadpozemské…

Rajská zahrada

Byť ostrov můžete obejít za deset minut, všude kolem něj to doslova kypí životem, procházíte se po pláži a už vás upoutají krabi poustevníčci cupitající po bělostném písku, slyšíte nezaměnitelné krákání vran v korunách palem, důstojná volavka čili důstojnice si vás bedlivě prohlíží, v bujné vegetaci se prohánějí pestrobarevné ještěrky, respektive gekoni. A to jsme se ještě vůbec nedostali k neuvěřitelné škále živočichů obývajících podmořské útesy.

Stačí si nasadit šnorchl a hned můžete pod vodou zahlédnout stovky pestrobarevných ryb roztodivných tvarů. A co víc, můžete si zaplavat i se žraloky. Ale nebojte se, kvůli nim ani do vody lézt nemusíte. Mladí žraloci útesoví se rádi prohánějí v teplých vodách mělkých lagun lemujících zdejší pláže, kde se mohou cpát rybami od rána do večera. V roce 2009 schválila maledivská vláda naprostý zákaz lovu žraloků, což z Malediv učinilo první žraločí rezervaci na světě.

Rušná tržnice v Malé nabízí skutečnou ochutnávku Malediv. Tady se scházejí lidé z celé země, aby prodávali vlastní výpěstky, nejhojněji jsou zde zastoupené kokosové ořechy, banány, ananasy, ale i rukodělné cigarety. Foto: Vlaďka Bratršovská

Rušná tržnice v Malé nabízí skutečnou ochutnávku Malediv. Tady se scházejí lidé z celé země, aby prodávali vlastní výpěstky, nejhojněji jsou zde zastoupené kokosové ořechy, banány, ananasy, ale i rukodělné cigarety. Foto: Vlaďka Bratršovská

Navzdory převažující romantické atmosféře a luxusu se však nezapomíná na rekreační aktivity – k dispozici je tu vše od potápění a vodních sportů až po výlety do okolí. V zásadě platí, že pokud si tento druh ubytování můžete dovolit, máte skvělou dovolenou zaručenou bez ohledu na to, čím si ji budete chtít zpestřit. Pokud toužíte po poklidné, luxusní dovolené ve velkém stylu, pak to je to pravé místo pro vás.

Letovisko si vybudovalo pozici jako ideální místo na líbánky a útočiště zamilovaných párů. Přestože řada návštěvníků přijíždí na Maledivy trávit líbánky, osoby jiného než muslimského vyznání tu v současnosti nemohou uzavřít platný sňatek. Pokud ovšem toužíte po nějakém slavnostním stvrzení svého vztahu, můžete si tu nechat zorganizovat obřad, který sám o sobě nebude právně závazný, a úřední fázi sňatku můžete absolvovat jinde.

Zdroj: Constancehotels.com

Zdroj: Constancehotels.com

Vlaďka Bratršovská

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..