Co všechno hosté žádají v hotelech

Zaměstnanci hotelů musí předpokládat, že na ně hosté během pobytu budou klást různé požadavky. Některá přání hostů lze přitom označit za zvláštní, podivná, až výstřední.

Řetězec levných hotelů Travelodge zveřejnil kuriózní požadavky od některých ze svých 19 milionů hostů, kteří během uplynulých 12 měsíců pobývali v jednom z 553 hotelů této značky.

Část žádostí se týkala způsobu, jakým si hosté přáli upravit pokoj – a někdy ani ne pro sebe. Jeden z nich chtěl 100 růžových balónků ve tvaru srdce ke stým narozeninám své babičky. Jiný pro změnu žádal naplnit vanu „kopečky zmrzliny různých příchutí pro manželku ke 40. narozeninám“.

Láskyplnou péči – ovšem nikoli o člověka – projevil host, který žádal, aby v hotelové garáži přes noc zakryli jeho Ferrari dekou, „protože nemá rádo zimu“.

Další početná skupina požadavků se točila kolem zvířat – některé z nich šly provést snadněji než jiné. K těm prvním patřila prosba hosta, který chtěl na pokoj „patrovou postel pro své dvě bengálské kočičky Simbu a Nalu“. Mezi ty druhé spadala žádost hosta: „Můžete zařídit, aby dnes večer v devět v moři tančili delfíni a zajistili správnou atmosféru, až požádám o ruku svou přítelkyni?“

Přesvědčením, že hoteloví zaměstnanci dokážou poručit počasí, pak zjevně trpěl host, který si přál, aby hotel na noc zajistil sněžení, protože chce mít následující den bílou svatbu.

Zvláštní požadavky hostů zažil nejspíš každý hoteliér, nejen v řetězi Travelodge. A zvláštní kapitolou jsou celebrity. Když John Travolta navštívil Basilej, ubytoval se ve slavném hotelu Les Trois Rois na nábřeží Rýna. A vyžádal si, aby stěny i strop pokoje byly kompletně potažené černým suknem. Bylo mu vyhověno.

Petr Bílek, ČTK

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..