Co nového návštěvníkům letos nabídne Švýcarsko?

Přehled nejzajímavějších novinek pro návštěvníky, kteří se letos chystají podívat do Švýcarska.

Švýcarsko ve fotografiích Zdroj: Švýcarské jaro

Švýcarsko ve fotografiích Zdroj: Švýcarské jaro

Nový Gotthardský tunel – Dne 1. června se otevře nejdelší železniční tunel světa, Gotthardský úpatní tunel dlouhý 57 km, a propojí severní a jižní stranu Alp. Tunel zkrátí dobu jízdy z Curychu do Milána ze současných 4:03 hod. až na 2:40 hod. Po trase tunelu se můžete vydat i pěšky po Gotthard Tunnel Trail. Samotný tunel však pochopitelně zůstane v nitru hory 2000 m pod vámi.

Curych – Kromě cest na letošní mistrovství Evropy mají všichni příznivci fotbalu ještě jednu atraktivní destinaci: nové muzeum FIFA v Curychu. Cestu do tohoto města je ideální naplánovat v době od 8. do 18. září, kdy se koná festival Food Zurich, který si užijí opravdu všichni: znalci i běžní strávníci, piknikáři, vegani, vegetariáni, fanoušci nejrůznějších kuchyní světa i příznivci masa či všeho sladkého.

Lucern – Od 12. srpna do 11. září bude Lucern žít festivalem, slavný hotel Rigi Kulm v letošním roce oslaví 200 let své existence a v Andermattu se tuto sezonu otevírá nové 18jamkové golfové hřiště. Znovu se také otevře horská chata Schönbüel. Využít lze ­Buurebähnli-Safari – balíček lanovek s ubytováním v Engelbergu a v Brunni, kde lze na speciální pěší stezce zažít chůzi zcela nově.

Engadin Sv. Mořic – Nabídka „Mountain ­Railways included“, tedy letní jízda na lanovkách zdarma v ceně ubytování v místě, se letos vztahuje nejen na hotely, ale také na mládežnické ubytovny, prázdninové byty a apartmány. V létě 2016 navíc děti do dvanácti let mohou sdílet s rodiči pokoj zdarma. Od 16. do 23. července se v oblasti koná švýcarský týden orientačního běhu.

Interlaken – Toto město mezi dvěma jezery (což je i význam názvu) letos a celoročně slaví 125 let. Ve městě je určitě dobré navštívit Funky Chocolate Club. Velmi zajímavá je též nabídka přespání v houpací síti pod střechou za pouhých 5 CHF.

V Churu – lze zajít do velmi zvláštního baru věnovaného švýcarskému umělci H. R. Gigerovi. Interiér je inspirovaný přímo jeho díly. V Basileji vyrostla nová úchvatná budova Uměleckého muzea (Kunstmuseum Basel) od místních architektů Christa & Gantenbeina.

Oblast Jungfrau – Od léta bude možné zažít volný prostor na odvážné visuté lávce Thrill Walk v mezistanici Birg na lanovce Schilthornbahn z Mürrenu. Na nové okružní květinové stezce od restaurace Allmendhubel můžete obdivovat 150 druhů alpské flóry. A vrchol Schilthornu je ideální pro romantické západy slunce – poslední lanovka v létě odjíždí zpět až v 20:25 hod. Z vrcholu First do Schreckfeldu vede atrakce First Flyer, kde účastníci zavěšení na kladce na 800 m dlouhém laně dosahují rychlosti až 83 km/h až 50 m nad zemí. Na Schynigge Platte lze v létě od 11 do 14 hod. troubit na alpský roh.

Davos Klosters – Program „Davos Klosters Active“ nabízí přes léto celkem 700 různých zážitků! K tomu je tu Monstein, nejvýše položený pivovar v Evropě (1625 m n. m.) a restaurace Glow, nová hvězda na místním gurmánském nebi.

Bern – Na Gurtenu nad Bernem je nová bobová dráha.

Engadin Scuol Samnaun Val Müstair – Cyklo- a MTB stezky jsou propojené se 133 zastávkami Rhétských drah a autobusy PostAuto. Psí překážkovou dráhu doplňuje nabídka přes 50 hotelů a apartmánů vstřícných ke psům. Jsou tu i speciální stezky pro psy, možnost vyzkoušet si výcvik a v turistickém centru jsou zdarma vzorky psích sušenek.

Petr Bílek

 

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..