CK Solymar má potíže, ze Sicílie bylo repatriováno 112 lidí

Cestovní kancelář Solymar s.r.o. podle vyjádření pojišťovny neuhradila leteckou dopravu z dovolené na Sicílii pro 112 svých klientů, informovala o tom Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

NDZQLFFU72c-slgFKqj2LIMagLvh6hLL7CyCpq2vs9E

Zdroj: www.solymar.cz

CK Solymar se poslední roky specializovala zejména na Sicílii. Do obchodního rejstříku byla zapsána v dubnu 2002 jako cestovní agentura, v dubnu 2013 byla zapsána jako cestovní kancelář. Poté, co v letošním roce došlo ke změnám v organizační struktuře společnosti, byla pojišťovnou UNIQA vypovězena smlouva o pojištění proti úpadku, které tak vypršelo 2. července 2013. Na stránkách CK visí certifikát s pojištěním do 28. 2. 2014

Velmi rád bych ocenil práci zaměstnanců pojišťovny UNIQA.“ uvedl Viliam Sivek, předseda Asociace cestovních kanceláří České republiky a doplnil: „Situace pro ně byla značně nepřehledná. Věděli pouze, že na letišti v Palermu jsou turisté cestovní kanceláře Solymar, která u nich byla v minulosti pojištěna, ale s jejímiž majiteli nyní nedokázali navázat spojení. I přesto byla akce rychlá a všichni turisté jsou již v pořádku doma.“

Klienti, kteří zakoupili zájezd u cestovní kanceláře Solymar, ale už na něj neodcestují, se musí nejprve obrátit na cestovní kancelář Solymar, která doposud nesdělila žádné stanovisko k nastalé situaci, ani z důvodu insolvence neukončila činnost.

Zjistili jsme, že přes slevový portál Slevomat.cz bylo v předchozích měsících prodáno okolo 750 voucherů na zájezdy s CK Solymar v termínech od dubna do listopadu. Nicméně od jara se zrealizovalo již několik turnusů, proto by velká část klientů takto zakoupených zájezdů již mohla mít svou dovolenou vyčerpanou,“ uvedla pro TTG Petříčková.

Lucie Poštolková

 

Enter the text or HTML code here

Jeden komentář

  1. Pingback: CK Solymar byla bez pojištění měsíc, klienti to zjistili až na letišti | TTG - vše o cestovním ruchu

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..