CK Partner Alivia skončila, letos jde o druhý případ

Cestovní kancelář CK Partner Alivia s.r.o. ukončila 2. května svou činnost. Poškozených klientů, kteří neodletěli na zájezd je přibližně 400. V zahraničí nemají nikoho, uvedla to Kateřina Petříčková tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Příčinou jsou zhoršené ekonomické výsledky.

Ilustrační foto Autor: Lucie Poštolková

Ilustrační foto Autor: Lucie Poštolková

Cestovní kancelář z Prahy Partner Alivia, která zahájila svou činnost cestovní kanceláře v roce 2005, dnes na svých webových stránkách vyhlásila úpadek, viz http://www.alivia.cz/.

K rozhodnutí o úpadku dospělo vedení CK Partner Alivia podle sdělení na svých webových stránkách „po provedení předběžných ekonomických a účetních analýz, které naznačují, že cestovní  kancelář by nemusela být schopna v průběhu letní sezóny dostát všem svým smluvním závazkům ať už ke svým zákazníkům, tak i k obchodním partnerům z řad ubytovalů či přepravců.“ Cestovní kancelář také dnes sdělila, že „nemá ke dni vstupu do likvidace žádné klienty na rekreaci v tuzemsku ani v zahraničí.“

Podle odhadů AČCKA má u cestovní kanceláře uzavřenou cestovní smlouvu na zájezd v letošní letní sezóně přibližně 400 zákazníků. Cestovní kancelář se specializovala hlavně na organizaci zájezdů do Bulharska, dále také do Řecka a Turecka. Ročním obratem, který činil zhruba 25 mil. Kč, se řadila mezi menší cestovní kanceláře.

CK Partner Alivia byla pojištěna pro případ insolvence u Union pojišťovňy, a.s. (pobočka pro Českou republiku, Španělská 2, CZ-120 00 Praha 2 – Vinohrady) na částku 12 mil. Kč, což by podle předběžných odhadů mělo plně pokrýt nároky dotčených zákazníků. Veškeré informace o postupu při uplatnění nároku na náhradu zaplacených záloh či doplatků na zrušené zájezdy i formulář pro hlášení škodní události jsou dostupné na webu pojišťovny www.unionpojistovna.cz. Kontaktní údaje klientského centra pojišťovny Union jsou každý pracovní den od 7:30 do 18:00 hod. na číslech 844 11 12 11, nebo 00421 2 2081 1811, email: union@unionpojistovna.cz.

V České republice nyní působí okolo 986 cestovních kanceláří (k 21.3.2013), které v loňském roce na našem trhu prodaly 2,001 mil. zájezdů.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..