TrendyZprávy

CK opouštějí od charteru do Thajska, německé zájezdy zdražily

Nově cestovní kanceláře opouštějí od charteru do Thajska. Pro české klienty se zvyšují ceny zájezdů od německých cestovních kanceláří kvůli kurzu eura, které trvá od podzimu 2013, naopak české CK udržují ceny dražší maximálně o 2% v souvislosti se zdražením zahraničních ubytovatelů. Vloni činila průměrná cena prodaného 12denního pobytu v exotických zemích okolo 40 000 Kč. Nicméně např. Egypt, Kapverdské ostrovy či Kubu lze v určitých termínech sehnat i pod 30 000 Kč/os, uvedla to Kateřina Petříčková tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Zdroj: Flickr.com/ancasta1901
Zdroj: Flickr.com/ancasta1901

Letos některé CK přecházejí od charterové dopravy k využívání leteckých spojů na pravidelných linkách do Thajska. „Důvodem je vysoká konkurence linek a silná kampaň aerolinií. Charterová doprava do Thajska přestává být ekonomicky zajímavá s ohledem na riziko garancí. Cestovní kanceláře budou letos více spolupracovat na charterech, čímž došlo ke snížení celkové kapacity charterů do exotiky. Proto letos neočekáváme žádné vysoké výprodeje, nejvýhodnější tak bude pouze nabídka na First minute,“ dodala Kateřina Petříčková.

Letos zůstává 11 exotických destinací s přímým charterovým spojením z České republiky. Létat se bude do Dominikánské republiky (tři lokality), Mexika, Kuby, Jamajky, Venezuely (Isla Margarita), Egypta, na Kapverdské ostrovy, Zanzibar, do Senegalu, Keni a Spojených arabských emirátů. Nastávající sezónu zájezdů do exotiky CK nasmlouvaly přibližně stejné množství kapacit v destinacích.

Novinkami letošní sezóny jsou např. Omán, Panama, nové ostrovy v Thajsku nebo návrat charterového spojení na Punta Canu v Dominikánské republice. Otázkou je, zda se budou realizovat zájezdy do Senegalu s ohledem na výskyt horečky Ebola v některých zemích západní Afriky.

Klienti mohou využít First minute do konce září s 20% slevou a do konce října pak s 5 – 10 % slevou. Z analýz AČCKA vyplývá, že vloni vycestovalo do exotických zemí okolo 150 000 českých občanů, z toho služeb CK využilo cca 65 000 cestujících.

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button