CK Neckermann přestala prodávat nové zájezdy, Condor stále létá

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachovalé britské kanceláře Thomas Cook, přestala do odvolání prodávat nové zájezdy. Uvedl to místopředseda Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež. Letecká společnost Condor, která rovněž patří do portfolia Thomas Cook, stále létá.

Jedna z největších cestovních kanceláří na světě, britská firma Thomas Cook, kvůli finančním potížím zkrachovala. Česká pobočka Neckermanna se tím ocitla podle Papeže v ekonomické nejistotě a vyčkává, až se vyjasní vlastnická struktura. CK Neckermann se postará o české klienty, kteří již na zájezdech jsou, anebo si je zakoupili, uvedl Jan Papež.

Šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek již ráno uvedl, že neočekává, že by čeští klienti měli problémy s návratem domů. Podle Papeže se to může týkat několika set klientů, přesná čísla bude mít asociace k dispozici kolem 13:00. Podle Papeže mohou nastat spíše problémy u Čechů, kteří si koupili zájezd u Thomase Cooka v Německu nebo Británii. Na ně se české zákony o pojištění cestovních kanceláří nevztahují.

S britskou společností mohou být podle Papeže v Česku tisíce klientů. „Situace je standardní, předpokládám, že jsou i hotely předplacené a že maximálně budou potřebovat vyřídit cestu domů. To vyřídí asistenční služby pojišťoven,“ dodal Jan Papež. Panika by podle něho nastat neměla.

Německá letecká společnost Condor vlastněná zkrachovalou společností Thomas Cook potvrdila, že její spoje létají normálně podle letového řádu a zároveň požádala o překlenovací úvěr. Sesterská britská letecká společnost Thomas Cook Airlines UK naproti tomu létat přestala.

Letecká společnost Condor byla založena v roce 1955 a sídlí ve Frankfurtu nad Mohanem. Po většinu její existence ji vlastnila Lufthansa, ovšem v roce 2003 se stala součástí skupiny Thomas Cook.

TTG Newsroom, ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..