CK Fischer obnoví lety do Egypta 5. září

První klienti Cestovní kanceláře Fischer poletí 5. září do Marsa Alam, další v neděli 8. září do Hurghády. „Cestovní kancelář tak reaguje na zmírnění napětí ve velkých egyptských městech, klid v populárních letoviscích a zájem klientů,“ uvedl Jan Osúch, tiskový mluvčí Cestovní kanceláře Fischer.

Ilustrační foto Autor: Lucie Poštolková

Ilustrační foto Autor: Lucie Poštolková

Naši klienti jsou rozumní lidé a rozhodně nejsou hazardéři. Z velké části situaci v Egyptě znají z předchozích zájezdů. Vědí, že v letoviscích byl vždy klid. Většinu z klientů, kteří měli zakoupený zájezd s odletem 5. a 8. září, jsme telefonicky kontaktovali a přes 80 procent z nich mělo zájem letět. Zbylým klientům jsme bezplatně změnili destinaci, nebo vrátili peníze,“ říká mluvčí CK Fischer Jan Osúch.

Stanovisko ministerstva zahraničních věcí ČR, které nadále nedoporučuje cestovat do Egypta, vnímá CK Fischer jako preventivní a ze strany státního úřadu pochopitelné. „Plně respektujeme postoj ministerstva zahraničních věcí a chápeme, že zmírnění svého doporučení necestovat do Egypta nemůže udělat tak flexibilně. Rozumíme tomu, že ministerstvo zahraničních věcí musí prověřit celou situaci z mnoha zdrojů a že tedy bude chvíli trvat, než své doporučení změní. Jedná se ale o doporučení, ne zákaz cestování, a cestovní kanceláře mají plné právo se takovým doporučením řídit, nebo neřídit. Je třeba rozhodnutí cestovních kanceláří plně respektovat, protože jej činí profesionálně a s plným vědomím míry rizik,“ uvedl pro TTG Jan Papež místopředseda ACK ČR pro vnější vztahy a tiskový mluvčí.

Asociace cestovních kanceláří ČR vítá snahu některých cestovních kanceláří o obnovení letů do vybraných letovisek na Egyptském pobřeží. Současná situace v Egyptě ukazuje, že přímořská letoviska nejsou vnitropolitickou situací v zemi nijak zasažena. Chod letovisek a jednotlivých hotelů není nijak negativně ovlivněn. Ani zásobování resortů není nijak omezeno. Jediné omezení, které je pro návštěvníky patrné, je zrušení výletů do Káhiry a oblasti Luxoru a Karnaku. O tomto omezení jsou klienti cestovních kanceláří informováni a klienti jsou si vědomi, že toto omezení musí respektovat.

Britská a německá ministerstva zahraničí jsou mírnější

Řídíme se mimo jiné názorem britského ministerstva zahraničí, které vždy přísně dbá na bezpečnost svých občanů, a přesto před cestami do letovisek nevaruje. Britské cestovní kanceláře, včetně velkých hráčů jako Thomas Cook nebo Thomson (člen světové skupiny TUI), dál do Egypta létají,“ doplňuje Osúch.

Mírnější upozornění má i německé ministerstvo zahraničních věcí. Z Německa do Egypta i tak dál létají například cestovní kanceláře FTI a Schauinsland nebo z Polska cestovní kanceláře Rozpone či Travel Alventus. CK Fischer očekává, že další cestovní kanceláře své lety v dalších dnech, či týdnech obnoví, jak avizovaly.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..