Zprávy

Čínské Qingdao se představilo v Praze

V pražském hotelu andel´s se v březnu představilo Qingdao, devítimilionové město ležící na pobřeží Žlutého moře v provincii Shandong na východě Číny.

Foto: N. Rybárová

Podle náměstka ředitele turistické centrály města, pana Zou Xi Pinga (na snímku), je největší devízou města právě jeho poloha. Leží nepříliš daleko od Pekingu a u moře, navíc je tam (na čínské poměry) velmi čistý vzduch. Město má přes dvacet jachtařských klubů, nedaleko leží i legendární hora Laoshan, ve vrcholném období taoismu v Číně tu bylo devět paláců, osm taoistických chrámů a 72 klášterů. Žilo tu téměř 1000 taoistických kněží a jeptišek.

Ve městě Qingdao se turisté rozhodně nebudou nudit. Je to ideální místo pro vodní sporty, vycházky po okolní přírodě jsou nezapomenutelné, proslulá je i místní kuchyně, mořské plody tu připravují na všechny možné způsoby. A v průběhu roku se tu odehrává přes 100 různých kulturních akcí a festivalů. Nejznámější z festivalů je asi mezinárodní pivní festival, největší pivní festival v Asii, který údajně snese srovnání s mnichovským beerfestem. Během dvou týdnů v srpnu, kdy se každý rok koná, na něj zavítají na tři miliony domácích i zahraničních návštěvníků. Ve městě se totiž vyrábí Tsingtao, pivo, které zde začali vařit němečtí osadníci v roce 1903. Dnes je Tsingtao druhým největším čínským pivovarem.

Naďa Rybárová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button