DopravaZprávy

Čínská společnost CEFC vstupuje do Travel Service

Letecká společnost Travel Service podepsala 5. září v čínské Šanghaji Smlouvu o strategickém partnerství a spolupráci se společností China Energy Company Limited (CEFC), která se s 10% podílem v největším českém leteckém dopravci stává novým akcionářem Travel Service. Během následujících dvou měsíců podíl čínské společnosti CEFC v Travel  Service  vzroste  na  49,92%  a  zároveň  dojde  výraznému  posílení  základního  kapitálu Travel  Service.  Současní  akcionáři  Travel  Service  zůstanou  nadále  většinovými  vlastníky společnosti.

„Tato akvizice je v zcela souladu se strategií a záměry Travel Service na další intenzivní rozvoj naší  společnosti  s  potenciálem  vybudovat  z  Travel  Service  silného  leteckého  přepravce  v regionu střední a východní Evropy. CEFC vnímáme jako silného finančního a strategického partnera,  který  přispěje  k  dalšímu  rychlému  růstu  společnosti,“  říká  Jiří  Šimáně,  předseda představenstva Travel Service.

Vstup CEFC do Travel Service umožní Travel Service proniknout na čínský trh a vybudovat významné strategické spojení mezi středoevropským a asijským regionem, ze kterého budou
profitovat především cestující.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button