Partnerská sekce

Vyzkoušejte chutě Trentina na sněhu

Partnerský článek

«Trentino Ski Sunrise» je nová iniciativa, kterou agentura Trentino Turismo e Promozione připravila jako novinku zimní sezóny 2013/2014. Světlo ranního úsvitu, čerstvý vzduch, čistě bílý sníh a krásná alpská krajina se spojí s vydatnou snídaní nasladko nebo naslano, která se skládá výhradně z lokálních trentinských produktů. Lanovky, které se při této příležitosti otevřou o několik hodin dříve, vyvezou každou sobotu od 11. ledna do 22. března 2013 milovníky lyžování a hor do vysokých nadmořských výšek, aby se mohli připojit k této iniciativě a užít si nový, vzrušující způsob sjezdového lyžování „panenským“ sněhem.

Foto: www.visittrentino.it
Foto: www.visittrentino.it

Cílem tohoto projektu je zprostředkování setkání mezi světem sněhu a trentinských chutí a zvýšit zastoupení typických místních produktů na stolech horských chat, které se nacházejí v blízkosti sjezdovek na celém území trentinské provincie. Každé setkání začne vydatnou snídaní s bohatým zastoupením lokálních mléčných výrobků. Na snídaňovém stole nebude chybět jogurt, čerstvý chléb, jablka, med, uzeniny, sýry, vejce, moučníky a další tradiční pokrmy. Výrobci maíí možnost osobně se akce zúčastnit.

A pak už se všichni vrhnou v doprovodu lyžařských instruktorů na svah, aby si mohli plnými doušky vychutnávat magii pocitu sjíždět ráno sjezdovku mezi prvními. Akce je zaměřena hlavně na lyžaře, nezapomíná však ani na milovníky chůze na sněžnicích a pěších procházek. I ty doprovodí horští vůdci nebo tzv. “průvodci krajinou”.

Zajímavou iniciativu je možné uskutečnt díky účasti turistických kanceláří následujících údolí: Val di Fiemme, Val di Fassa, San Martino-Passo Rolle-Primiero-Vanoi, Val di Sole, Madonna di Campiglio-Pinzolo-Val Rendena, Trento-Monte Bondone-Valle dei Laghi, Rovereto-Brentonico-Vallagarina, Folgaria-Lavarone-Luserna, Val di Non, Dolomiti-Paganella, Valsugana-Lagorai. Součástí projektu jsou Cesty sýrů, Cesty vína a Cesty jablek. Důležitá je také účast horských chat, lyžařských instruktorů, průvodců krajinou a firem provozujících lanovky.

Zájemci, kteří by se chtěli této originální akce v některém z údolí zúčastnit, se musí přihlásit v turistické kanceláři dané oblasti.

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button