Zprávy

Chovají se vaše děti v restauraci slušně? Dostanete slevu!

Antonio Ferrari, majitel vinného baru v Padově, nabízí slevu 5 % z útraty. Ovšem jen tehdy, pokud se děti hostů v jeho podniku chovají slušně. To znamená především neřvat a neházet po sobě penne v rajské omáčce.

Vinný bar Antonia Ferrariho v Padově. Foto: archiv restaurace

V neděli do vinného baru v italské Padově chodí na oběd spousta rodin s dětmi. Jednou k dlouhému stolu zasedla i skupina 11 lidí, z toho pěti dětí. Děti způsobně jedly, neběhaly mezi stoly, nekřičely, neválely se po zemi, neházely jídlo na zem. Ferrari dostal nápad: za dobré vychování dětí rodinu odměnit – a dal jim slevu 5 %.

Od té doby věnoval pětiprocentní slevu i řadě dalších rodin, jejichž děti dodržovaly zásady civilizovaného stolování. Na účtence se tato sleva objevuje jako položka „sconto bimbi educati“, tedy „sleva za vychované děti“.

Podle Ferrariho zhruba třetina rodičů neumí při jídle zvládat své děti, či spíše to své děti nenaučila. Děti pak často pobíhají po restaurace, obtěžují jiné hosty a vrážejí do obsluhujícího personálu. Přitom však Ferrari, který sám děti nemá, nechce moralizovat – listu Corriere della Sera řekl: „Dovedu si představit, jak těžké je dneska vychovávat děti.“ Přesto by se však měla v restauraci dodržovat nějaká míra chování.

A mimochodem, ti první lidé, kteří slevu dostali, byli pochvalou svých děti tak nadšeni, že Ferrarimu nechali spropitné 30 eur.

Devět praktických tipů, jak se na cestách stravovat s malými dětmi v restauraci najdete ZDE.

Petr Bílek

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button