Partnerská sekceZprávy

Chorvatsko má první michelinskou hvězdu

Partnerský článek

Chorvatská výjimečná středomořská kuchyně vždy dokázala díky své pestré škále jídel a kvalitě surovin přesvědčit labužníky z celého světa. Nyní dostala gastronomická hýřivost země oficiální podobu a určitě si nakloní ještě více gurmánů: prestižní Michelinův průvodce ocenil restauraci Monte v Rovinji michelinskou hvězdou. Je to první restaurace v Chorvatsku, která dostala toto vyznamenání.

Foto: Ognjen Maravic

„Jsme hrdí na to, že jsou chorvatské restaurace doporučovány a uvedeny v žebříčku průvodce Michelin. Především jsme rádi, že jedna z chorvatských restaurací dostane michelinskou hvězdu, vynikající uznání naší gastronomické nabídky a naší turistické nabídky obecně. Takové uznání bude velkým podnětem pro každého v oblasti cestovního ruchu, a to zejména pro majitele restaurací, protože to je nejlepší způsob pro mezinárodní propagaci chorvatské gurmánské scény. Předností chorvatské gastronomické nabídky je dostupnost čerstvých surovin v průběhu celého roku, což skýtá příležitost vytvářet atraktivní menu,“ uvedl chorvatský ministr cestovního ruchu Gari Cappelli a poblahopřál restauracím k ocenění.

„První michelinská hvězda a zařazení dalších restaurací do průvodce Michelin je velkým uznáním pro celé odvětví chorvatského cestovního ruchu a přináší do propagačních aspektů nový rozměr, a to jak pro vinařskou turistiku, tak gastroturistiku a pro Chorvatsko jako celek. Jsme obzvlášť nadšeni první michelinskou hvězdou udělenou restauraci Monte, k níž majitelům a šéfkuchaři gratuluji. Michelinský systém je složitým procesem: tato systematická strategie sledování je držena v tajnosti, což činí takové uznání ještě cennějším. Celkově vzato je to skvělá příležitost pro další rozvoj a úspěchy na chorvatské gastronomické scéně a bude velkou motivací pro všechny šéfkuchaře,“ dodal ředitel Chorvatského turistického sdružení Ratomir Ivičić.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button