ChorvatskoHotelyMICEZprávy

Chorvatsko: Avizované investice do cestovního ruchu v roce 2019

Dozorčí rada největší chorvatské turistické společnosti Valamar Riviera schválila svůj další investiční cyklus, v jehož rámci celkové investice v destinacích Valamar v roce 2019 dosáhnou přes 100 milionů eur. Skupina Lošinj Jadranka oznámila, že zvýšila investice do mezd a vzdělávání zaměstnanců v nadcházející sezoně o osm procent. Společnost Imperial na Rabu plánuje v roce 2019 investovat 20 milionů eur. Společnost Poreč Blue Lagoon uvedla, že v roce 2019 plánuje investice v hodnotě 40 milionů eur. Výrobce vína Kutjevo avizoval novou investici do vinařství Galić ve výši 7 milionů eur, jež zvýší jeho kapacitu o jednu třetinu.

Foto: HTZ Ivo Biočina

Investiční projekty společnosti Valamar Riviera budou v roce 2019 zaměřené na transformaci portfolia směrem k nabídce služeb s vysokou přidanou hodnotou. Společnost tím završí svůj tříletý investiční cyklus v hodnotě více než 270 milionů eur, které uvolní v rámci své obchodní strategie růstu a vývoje do roku 2020. Jednou z největších investic této společnosti v roce 2019 bude investice do kempu Istra, který se během příští sezony má stát prvním velkým pětihvězdičkovým kempem v Chorvatsku. Další velkou investicí pak je například otevření luxusního rodinného hotelu Valamar Collection Marea Suites 5 * v Poreči a rozvoj řady dalšího vybavení a konceptů služeb v dalších kempech, hotelech a resortech Valamar. Intenzivní investiční cyklus ve výši 20 milionů eur je plánován v příštím roce na ostrově Rab a zahrnuje investice do Valamar Carolina Hotel & Villas 4 * v partnerství se značkou TUI Sensimar, rozvoj služeb a zařízení pro rodiny v hotelu Valamar Padova 4 * a investic v kempu Padova. U hotelů Makarska, které společnost Valamar letos převzala, je v roce 2019 plánovaná investice do kvality a služeb hotelu Meteor, který bude fungovat v příští sezoně pod značkou Valamar Hotels & Resorts.

Vzdělávací program skupiny Jadranka zahrnuje interní workshopy, teoretické přednášky a praktická školení. Společnost klade důraz zejména na svoji gastroakademii, která se zaměřuje na dovednosti potřebné pro poskytování služeb na vysoké, pětihvězdičkové úrovni, stejně jako na možnosti specializovaných programů v externích institucích pro vysoce specializovaná povolání, jako jsou concierges, sommeliéři, barmani nebo majordomové. Jadranka zaměstnává přibližně 700 stálých zaměstnanců, přičemž v turistické sezoně zaměstnává celkem cca 1600 zaměstnanců ve všech svých dceřiných společnostech.

Společnost Imperial plánuje na Rabu v roce 2019 investovat 20 milionů eur. Schválené investice se týkají vylepšení koncepce Valamar Carolina Hotel & Villas, které zvýší kapacitu a kvalitu ubytování a služeb, a též dalšího rozvoje a implementace nového konceptu v Padova Camping Resortu v segmentu prémiových kempů a rozšíření rodinné nabídky zařízení Valamar Padova Hotel, jež by mělo posílit jeho pozici na trhu. Imperial vlastní čtyři hotely, dvě turistická střediska a dva kempy s celkovou základní kapacitou 7400 turistů. Od konce roku 2016, po privatizaci, je Imperial pod kontrolou společností Valamar Riviera a Allianz ZB.

Firma Plava Laguna z Poreče v letošním roce plánuje investice ve výši 40 milionů eur. Mezi svými největšími investicemi uvádí výstavbu nové administrativní budovy v Poreči a rozsáhlou přestavbu kempu Savudrija (Pineta) v Savudriji, která zahrnuje nové vybavení.

Vinařství Galić letos investuje 7 milionů eur do staveb a 2,6 milionu eur do zařízení. Majitel vinařství Josip Galić poukázal na to, že firma nadále zůstává vinařským butikem a bude sledovat všechny trendy a vyrábět kvalitní vína, spíše než se zaměřovat na masovou produkci. „Ačkoliv naše vinařství může být považováno za zázrak moderní technologie a má vybavení, které by jí mohli závidět i světově známí vinaři, my v Kutjevu tak teprve začínáme s budováním naší pověsti. Naším cílem je rozvoj celého regionu. Chceme vytvořit ze Slavonie chorvatské Toskánsko, protože si to opravdu zaslouží,“ řekl Galić. Letos vinařství oslavuje 10 let podnikání a chce v dlouhodobém horizontu zintenzivnit výrobu „vážných“ vín. „S novými technologiemi a vybavením máme všechny podmínky, abychom tohoto cíle dosáhli velmi rychle,“ řekl. Vinařství začalo se sedmi hektary vinic a 30 000 láhvemi vína. Dnes má 55 hektarů a část hroznů odkupuje od místních vinařů. Kapacita nového vinařství je 630 tisíc láhví a plánovaná je roční produkce 330 tisíc litrů.

Newsroom TTG

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button