Města & regiony ČRPartnerská sekceZprávy

Chorvatská „Kraslice od srdce“ byla vystavena v Olomouci

Partnerský článek

Chorvatská „Kraslice od srdce“ byla vystavená dne 7. dubna v centru města na Horním náměstí v Olomouci a je darem od Koprivnicko-križevackého kraje městu Olomouc. Kraslici namalovali chorvatští umělci z podrávské vesnice Molve: Martin a Stjepan Dukin, Vladimir Ivančan, Dragutin Kovačić a Drago Žufika.

Foto: Chorvatské turistické sdružení

Je vysoká 2,05 a široká 1,50m, a propaguje Chorvatsko, Podráví a Podrávské naivní umění. Následující dny ji jako symbol přátelství, míru a starověké chorvatské velikonoční tradice shlédne tisíce domácích i zahraničních turistů a obyvatel Olomouce.

Předání  „Kraslice od srdce“ se zúčastnila velvyslankyně Chorvatské republiky v Praze J.E. Ines Troha, náměstek hejtmana Koprivnicko-križevackého kraje Darko Sobota, primátor města Olomouce Antonín Staněk, člen městské rady Miroslav Petřík, ředitelka Chorvatského turistického sdružení v České republice Jelena Bilić a zástupce Turistického sdružení Koprivnicko-križevackého kraje Krešimir Blažek.

V rámci projektu Turistického sdružení Koprivnicko-križevackého kraje „Kraslice od srdce“ chorvatská velikonoční kraslice kromě Horního náměstí v Olomouci také krášlí Staroměstské náměstí v Praze.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button