Zprávy

Chcete netradiční svatbu? Řekněte si ANO v zoo!

V jakém duchu se ponese svatba, záleží především na fantazii, životním stylu a finančních možnostech jednotlivých párů. Svatbu můžete pořídit za pár korun, ale třeba také za milion. Webových portálů, které se točí kolem svatebního šílenství, je vskutku řada. Poskytují podrobný návod, jak vše bezchybně a beze stresu zvládnout, no, přiznejme si, pokud to je vůbec možné.

Zoo
Foto: Archiv Zoo Jihlava

Všechny se shodují na tom, že úspěšnost spočívá ve správné organizaci a dobře zvoleném místě pro tento velký den. Chcete pojmout důležitý životní krok netradičně? Pak si své „ano“ řekněte v prostorách zoologických zahrad. Jen málo novomanželů se může pochlubit, že jim byli na svatbě za svědka slon či zebra. „A pokud přesvědčíte naši gorilu, aby se oblékla a šla svědčit, třeba nebudeme proti,“ říká Jolana Myslivečková ze ZOO Dvůr Králové. Ano, i to je možné – například v ZOO Praha, Ostrava, Jihlava, Liberec nebo Safari Dvůr Králové. O pár slov jsme požádali zástupce zmíněných zoologických zahrad.

  Zoologická zahrada Liberec

PhDr. Mgr. Ivan Langr

vedoucí oddělení marketingu, tiskový mluvčí
www.zooliberec.cz

Svatby v zoo pochopitelně umožňujeme, byť se jich tu nekoná mnoho (zatím čtyřikrát – vyhlídka u žiraf, pavilon tropů, volný prostor). Pár si může vybrat libovolné místo, to však nemůže být v zázemí zoo, ale ve veřejných prostorách. Svatba se koná za plného provozu zoo, nicméně po dobu obřadu zabezpečíme klid a omezíme průchod lidí. Smluvní cena je 5000 Kč a vztahuje se na samotný pár a 10 svatebčanů. Zoo zajišťuje místo, nezbytnou výzdobu a přípitek sektem, MML pak obřadníka, pracovnici matriky, státní znak. Svatbu je třeba domluvit na MML a v zoo současně.

Zoo Liberec
Zdroj: Zoo Liberec www.zuzanek.jiri.cz

  Zoologická zahrada Praha

Mgr. Jana Ptačinská Jirátová

tisková mluvčí

www.zoopraha.cz

Svatební obřad lze uspořádat na mnoha místech v areálu pražské zoo. Asi nejoblíbenější je výběh lemurů, Údolí slonů nebo Africký dům s žirafami. Svatby organizujeme s ohledem na návštěvnický provoz v zoo ve všedních dnech. Cena za obřad je 12 000 Kč a zahrnuje vstup a parkování pro 10 osob, ozvučení, státní znak a celkovou organizaci akce.

Zoo Praha Zdroj: Archiv zoo
Zoo Praha Zdroj: Archiv zoo

  Zoologická zahrada Ostrava

Monika Ondrušová

PR a asistentka ředitele

www.zoo-ostrava.cz

Ostravská zoologická zahrada nabízí možnost uspořádání svatebního obřadu v téměř stohektarovém přírodním areálu, kde na vás čeká 4000 zvířecích svatebních hostů! Rozmanitý areál zoo nabízí řadu možností, a tak záleží jen na vás, zda zvolíte svatbu v pavilonu slonů, u žiraf nebo třeba v některé z částí rozsáhlého botanického parku, který je díky záplavě rostlin stejně zajímavý jako svět zvířat a nabízí také krásné kulisy pro svatební fotografie. Cena za svatební obřad je 5000 Kč a tato částka je věnována na podporu ostravské zoologické zahrady a chov ohrožených druhů zvířat. Termín svatby je nutné domluvit předem s matrikou Slezské Ostravy.

Zoo Ostrava Zdroj: www.nohanka.cz
Zoo Ostrava Zdroj: www.nohanka.cz

  Zoologická zahrada Dvůr Králové

Jana Myslivečková

tisková mluvčí

www.zoodvurkralove.cz

Svatby děláme v zoo na klíč, dle přání snoubenců. Od pouhého obřadu v atraktivním prostředí po kompletní služby včetně profesionálního cateringu, ubytování přímo v zoo v Hotelu Safari nebo unikátním Safari kempu s luxusními bungalovy a netradičními zážitky. Svatební stůl vám rádi prostřeme v salonku U Gepardů s kapacitou 70 osob. Obsluhu a proviant v jakékoliv formě a množství zajistí přilehlá restaurace U Lemura. Svatební den si můžou snoubenci spolu s hosty zpestřit jakýmkoliv dalším zážitkovým programem z naší nabídky. Organizace vašeho velkého dne je pochopitelně závislá na vašich konkrétních přáních a požadavcích.

Zoo Dvůr Králové Zdroj: Archiv zoo
Zoo Dvůr Králové Zdroj: Archiv zoo

  Zoologická zahrada Jihlava

Kateřina Kosová

tisková mluvčí

www.zoojihlava.cz

Svatbu mohou mít zájemci v jihlavské zoo hned na několika místech: v africké vesnici Matongo, v jihoamerické expozici Hacienda Escondido, v asijském parku Hokkaido nebo ve vzdělávacím centru PodpoVRCH. Cena svatebního obřadu se odvíjí od místa a počtu svatebčanů, případně od dalších nadstandardních služeb (fotografování se zvířetem, požadavek na uzavření prostor apod.) Oddávajícího si snoubenci domlouvají sami (možno přes Magistrát města Jihlavy). Největší zájem je o svatbu v africké vesnici Matongo.

Zoo Jihlava Foto: Archiv zoo
Zoo Jihlava Foto: Archiv zoo

 

vb

Související články

Jeden komentář

  1. To je nabídka těch Zoo nebo to si můžete domluvit samy? Já byla v Zoo v Brně a strašně by se mi něco takového líbilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button