Města & regiony ČR

Chateau Mcely: Slet princezen

Od 11. do 13. září 2015 proběhne osmý ročník venkovních slavností Slet princezen na Chateau Mcely. Ani letos nebude chybět princeznovská mise. Část výtěžku pomůže hendikepovaným dětem a jejich rodinám z nymburského Centra pro všechny.

Foto: Archiv akce
Foto: Archiv akce

Akce navazuje na aristokratickou tradici a báječné párty, které zde kdysi pořádali princové a princezny z rodu Thurn-Taxisů. Začátek byl prostý. Dvě maminky, patronka Sletu princezen, známá spisovatelka Barbara Nesvadbová a současná majitelka zámku Inéz Cusumano, chtěly potěšit své dcerky, které si tak rády hrály na princezny. Byl tu zámek, krásná zahrada a spousta místa pro hodně princezen a princů. Slet princezen byl zrozen. Cílem bylo potěšit děti a to trvá do dnešních dnů. Jen ty děti kapku vyrostly a tak pro skalní dětský fun club vznikl tento rok sportovní Teenager’s Club! Pamatuje právě na větší princezny a prince a doplní tak klasický program plný princeznovských pohádkových zážitků, letos inspirovaný rokokem a českou pohádkovou tradicí.

Nic nebude chybět. Nádherné šaty, květiny, velký dort, královské mlsoty, trůn, korunovace princezen a princů, kočár tažený koňmi, poníci, koník a další zvířátka, pohádková hudba, hraná pohádka před zámkem (letos oblíbená Karkulka a Budulínek), krášlení princezen, elegantní balet a tanec, rytířské zbraně, tvorba princeznovských čelenek a korunek, vití věnečků pro princezny, zdobení rytířských štítů, korálkový poklad, korálkové tvoření, pohádkové anglické čtení a čtecí koutek, minidisco s Jimem Cusumano, hledání pokladu a další zábava pro všechny. Více o programu zde.

 

red

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button