Nezařazené

Cestující můžou volit také v areálu Letiště Václava Havla Praha

Cestující, kteří v termínu 25. a 26. října nemají čas volit ve svém volebním okrsku, mohou v případě, že mají vyřízený voličský průkaz, využít volební místnost v areálu Letiště Václava Havla Praha.

Foto: archiv Letiště Václava Havla Praha
Foto: archiv Letiště Václava Havla Praha


Volby se na území České republiky konají ve dvou dnech, kterými jsou pátek a sobota; hlasování probíhá v pátek od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu od 8.00 hodin do 14.00 hodin. Voličem je státní občan České republiky, který alespoň druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let.

[box]Volební místnost v areálu Letiště Václava Havla Praha: Střední odborná škola civilního letectví, K Letišti 278, Praha 6 – Ruzyně, vstup hlavním vchodem, volební místnost je v přízemí budovy

Jak se tam cestující z Letiště Václava Havla Praha dostane: autobusem – od Terminálu 1 a Terminálu 2 se lze k této volební místnosti dostat autobusy MHD č. 100, 119, 179. Je to zastávka K letišti, doba jízdy autobusem je cca 10 minut. Příp. autem nebo vozem taxi[/box]

V případě, že chce cestující volit v této volební místnosti, tedy mimo volební okrsek v místě jeho trvalého pobytu, musí mít vystaven voličský průkaz. O voličský průkaz může volič požádat u jemu příslušného obecního úřadu osobně a to nejpozději do 23. října do 16 hodin. Následně obecní úřad voličský průkaz nejdříve 15 dnů přede dnem voleb, tj. 10. října 2013, předá osobně voliči nebo osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo jej voliči zašle na jím uvedenou adresu. Při volbě se pak volič prokáže voličským průkazem a platným průkazem totožnosti (OP, cestovní pas).

Další důležitou informací je fakt, že voliči budou vybírat z kandidujících subjektů, které byly zaregistrovány v Praze, tzn., že pokud by nějaký cestující (volič) byl z jiného kraje České republiky, nemůže použít své hlasovací lístky, které obdržel domů, ale ve volební místnosti dostane ty, které jsou distribuovány na území hlavního města Prahy.

Více informací k volbám do Poslanecké sněmovny ČR získáte na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR v sekci Informační servis – www.mvcr.cz

red

 

 

Související články

Jeden komentář

  1. Dobrý den,
    skvělá zpráva a určitě ne jenom pro mě.Děti mají příští týden prázdniny a odlétáme na dovolenou.Jsem ráda, že se voleb mohu zúčastnit v prostorách letiště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button