Cestovnímu ruchu v USA prý zvolení Donalda Trumpa prezidentem uškodí

Podle expertů na cestovní ruch bude mít vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách negativní dopad na turismus v zemi. Společnost Euromonitor International zveřejnila den před volbami studii o tom, jaký vliv na turismus v USA bude mít vítězství Trumpa nebo Hillary Clintonové a došla k závěru, že vítězství Trumpa „představuje ten horší z obou scénářů“.

Foto: Shutterstock.com

Foto: Shutterstock.com

Podle Euromonitoru americký turismus zasáhne zejména Trumpova idea, že by se do země neměli vpouštět muslimští turisté, nebo plány postavit zeď oddělující Spojené státy od Mexika. Experti odhadují, že zákaz vpouštění muslimských návštěvníků by USA stálo až 71 miliard dolarů ročně a v jeho důsledku by ztratilo práci přibližně 132 tisíc lidí.

Plány na stavbu zdi mezi USA a Mexikem turismu rovněž neposlouží v okamžiku, kdy Mexiko je pro Američany nejvyhledávanější zahraniční destinací, a USA pro Mexičany druhou nejvyhledávanější, hned po Kanadě. Zasaženy by byly i takové společnosti, jako např. Airbnb, která uvádí, že mezi deseti latinskoamerickými městy, kde má největší počet ubytovacích nabídek, jsou tři právě v Mexiku.

Obavy vzbuzuje i Trumpův postoj k ženám a fakt, že jeho viceprezident Mike Pence usiloval na postu guvernéra Indiany o zrušení legitimity homosexuality, ženy i homosexuálové totiž v současné době reprezentují rychle rostoucí segment cestovního ruchu.

Naďa Rybárová

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..