NezařazenéZprávy

Cestovní ruch s duší: Malé a rodinné hotely v Chorvatsku

Malé a rodinné hotely se nacházejí ve všech částech Chorvatska. V současnosti je jich přes 200 a disponují téměř 15 tisíci lůžky ve 143 hotelech a 64 atraktivních penzionech, vilách a agroturistických statcích. Tyto malé rodinné oázy se prezentují pod společnou značkou „Small and Friendly“ a jejich vysoce kvalitní služby můžete využít jak ve vnitrozemské části Chorvatska, tak i v těch nejpočetnějších podél pobřeží Jadranu.

Na snímku Šime Klarić, předseda Sdružení malých a rodinných hotelů v Chorvatsku, na prezentaci v Praze. Foto: Vlaďka Bratršovská
Na snímku Šime Klarić, předseda Sdružení malých a rodinných hotelů v Chorvatsku, na prezentaci v Praze.
Foto: Vlaďka Bratršovská

Nejčastěji se jedná o rodinné podniky, na jejichž chodu se podílí několik generací téže rodiny a do nichž se díky pohostinnosti a srdečnosti hostitelů vrací velké procento jejich hostů. Každý hotel přitom v zájmu toho, aby své hosty seznámil s původními lokálními hodnotami, vypráví svůj vlastní příběh. Činí tak prostřednictvím architektury, v níž se odrážejí vlivy prostředí, i specifickým zařízením interiérů, vůněmi a chutěmi místní kuchyně, vinným lístkem typickým pro daný kraj, výletními túrami nebo sportovními a rekreačními aktivitami. Těm, kdo dávají přednost městské turistice a zajímají se o dědictví, kulturu a historii, poslouží malé rodinné hotely v historických objektech, které byly citelně zrenovovány a začleněny do prostředí historických center chorvatských měst. Hosté se mohou těšit nejenom z vřelého přístupu hostitelů, ale i z vyhřívaných bazénů, masážních koupelí a relaxačního wellness, rovněž jsou majitelé objektů během vašeho pobytu nápomocni s výběrem zajímavostí a atrakcí daného místa.

„Naše hotely se vyznačují specifičností, vynikající kvalitou a vždy nabízíme něco autenticky chorvatského. Sdružili jsme se, neboť sdílíme oddanost kvalitě a našim hostům vždy zajišťujeme neopakovatelný zážitek. Díky tomu jsme součástí nové tváře chorvatského cestovního ruchu, jsme malé hotely s velkou duší. Rádi vás přivítáme, své služby přizpůsobíme vašim požadavkům, přáním a zvyklostem. Věříme, že domácí atmosféra rodinného hotelu spojená s osobním přístupem ke každému z vás přiláká pozornost i českých cestovních kanceláří a jejich klientů,“ sdělil TTG Šime Klarić, předseda Sdružení malých a rodinných hotelů, na setkání s novináři a cestovními kancelářemi v prostorách Chorvatského mlýna v Praze 6.

[box]

Ministr cestovního ruchu Chorvatské republiky Darko Lorencin:

Strategie rozvoje cestovního ruchu do roku 2020 definovala potenciál rozšíření nabídky rodinného ubytování. Na rozšíření stávající kapacity rodinného ubytování tak mají být vynaloženy investice ve výši 700 miliónů eur pro nové kapacity malých rodinných hotelů vysoké kategorie. Posílení tohoto segmentu nabídky je mimořádně důležité pro posílení konkurenceschopnosti chorvatského cestovního ruchu. Právě proto Strategie rozvoje cestovního ruchu Chorvatské republiky do roku 2020 předpokládá otevření asi 200 nových rodinných a malých hotelů.

[/box]

Vlaďka Bratršovská

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button