Cestovní ruch je životně závislý na malých a středních podnicích

V cestovním ruchu přímo pracuje zhruba 350 000 osob, z toho více než 60 000 jako OSVČ. Celých 99 % infrastruktury cestovního ruchu tvoří malé a střední firmy nebo živnostníci.

Udržení malých a středních podnikatelů v odvětví cestovního ruchu je zcela zásadní nejen pro obor samotný, ale rovněž pro zachování zdravého turistického ruchu, a tím i nemalého příjmu jak do státního rozpočtu, tak rozpočtu obcí. Fórum cestovního ruchu ČR proto 18. ledna 2018  vyhlásí velmi významné Memorandum o spolupráci s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR). Cílem memoranda je zabezpečit podmínky a zvýšit kvalitu služeb v cestovním ruchu, a to v souladu s Koncepcí státní politiky cestovního ruchu České republiky na období 2014–2020.

Memorandum o spolupráci u příležitosti zahájení brněnských veletrhů GO a REGIONTOUR slavnostně podepíší Viliam Sivek, předseda Fóra cestovního ruchu ČR, a Karel Havlíček, předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, a to za účasti ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové a dalších významných představitelů vládní i podnikatelské sféry.

AMSP ČR poskytne jako hlavní zástupce malého a středního podnikání v ČR Fóru cestovního ruchu ČR plnou legislativní, právní a informační podporu, která se bude vztahovat na všechny oblasti dotčené problematikou cestovního ruchu, zejména při poskytování primárních služeb, jak ubytovacích, pohostinských, sportovních (zimní i letní sporty), zážitkových, obecně rekreačních a relaxačních, lázeňských, průvodcovských i dopravní logistiky, tak zprostředkovatelských, poradenských či informačních, s cílem podpořit cestovní ruch v ČR jako významnou a dynamickou součást naší ekonomiky.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button