Zprávy

Cestovatelské přednášky China Tours vás zavedou do Tibetu a na Srí Lanku

Nenechte si ujít další díly cyklu přednášek s promítáním, které pořádá cestovní kancelář China Tours, specialista na poznávací zájezdy do celé Asie. Přijďte se nechat okouzlit vyprávěním o tajuplném Tibetu a posvátné hoře Kailás nebo o Srí Lance, zvané též perla Indického oceánu.

Srílanské národní tance Foto: Stanislav Pecháček
Srílanské národní tance Foto: Stanislav Pecháček

Přednáška sinologa Jana Pospíšila vás zavede na poutní okruh kolem jedné
z nejposvátnějších hor světa, tibetské hory Kailás, a na rozlehlé pláně západního Tibetu, do tajuplného zapomenutého království Guge i ke křišťálově modrým jezerům Jamdok
a Manasarovar v místech, kde pramení význačné asijské veletoky. S indoložkou Barbarou Andelovou se můžete blíže seznámit s ostrovem Srí Lanka, který se nachází v Indickém oceánu, a vydat se po stopách dávných civilizací Cejlonu, za divokými pralesními zvířaty i za tropickou přírodou, do zahrad exotického koření i na nekonečné čajové plantáže.

[box]10. února, 18:30 – Západní Tibet a posvátná hora Kailás (Jan Pospíšil)

24. února, 18:30 – Srí Lanka – perla Indického oceánu (Barbara Andelová)[/box]

Všemi zeměmi návštěvníky provedou zkušení pracovníci kanceláře China Tours. Přednášky se konají v prostorách cestovní kanceláře (Vítězné náměstí 577/2, Praha 6 – Dejvice) a je třeba se na ně předem přihlásit e-mailem na adrese info@chinatours.cz nebo telefonicky na čísle 222 958 203–4. Vstup na přednášky je zdarma.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button