Cestovatelská beseda o Ekvádoru

Poznejte málo turisticky prozkoumaný Ekvádor. Cestovatelská beseda se bude konat v pondělí 24. února od 19 hodin v kavárně Potrvá v pražských Dejvicích.

Zdroj:

Zdroj: Jana Zahrádková, AFS Mezikulturní programy, o.p.s.

Beseda z cyklu Svět zblízka zavede návštěvníky do země, která dostala jméno díky geografické poloze na rovníku. Ekvádor turisty zatím úplně neobjevený oproti sousednímu Peru. V Ekvádoru se můžete během jedné dovolené navštívit pláže oblíbené mezi surfaři, hornaté andské masivy i  amazonskou džungli.

Na přednášce se dozvíte, jak probíhá oslava Nového roku v hlavním městě, kde i na rovníku může být pořádná zima. Podíváte se jak, se farmaří v pralese, a jak vypadají destinace vyhledávané volnomyšlenkářskými světoběžníky. Objevíte kouzlo lázeňské vesničky Baños se hřmícím vulkánem za zády, ale i to jaké problémy na vás čekají, když se ocitnete v Ekvádoru bez cestovního pasu. A také navštívíte amazonský kmen Shuar, který vás zasvětí do svých zvyků a přípravy čarovných lektvarů, u kterých je těžké neztratit hlavu.

Jak voní indiánky z pralesa a jak indiánky z hor? A proč Ekvádorci rádi chovají morčata a jaké další množství chutí a vůní skrývá ekvádorská kuchyně? Na tyto otázky vám odpoví a besedou provede Jana Zahrádková, výtvarnice a učitelka s obrovskou vášní pro cestování, Jižní Ameriku a španělský jazyk.

Hlavním partnerem celého projektu je nezisková nevládní organizace AFS Mezikulturní programy, o.p.s.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..