Český Krumlov: Svatováclavské slavnosti

Poslední zářijový víkend bude v Českém Krumlově patřit oslavám svatého Václava, patrona české země, pivovarníků a vinařů. Letošní 15. Svatováclavské slavnosti od pátku 23. do neděle 25. září nabídnou nespočet zážitků pro děti i dospělé. Rušno bude v celém městě včetně českokrumlovských klášterů.

Foto: archiv klášterů
Foto: archiv klášterů

V areálu unikátního trojklášteří, přímo na klášterním dvoře, se bude tančit. V pátek i v sobotu tady vystoupí účastníci Mezinárodního folklórního festivalu. V Kavárničce U klarisek budou k ochutnání neodolatelné domácí dobroty ze švestek – švestkové knedlíky, koláče a povidlové buchty. Procházka řemeslnou uličkou v Klášteře klarisek nabídne ukázky tradičních řemesel – kovářského, brašnářského, hrnčířského či sedlářského, s možností výroby vlastního výrobku.

Letošní novinkou Svatováclavských slavností je, v rámci Noci otevřených muzeí, noční prohlídka expozice Klášterů Český Krumlov. V sobotu od 20 do 24 hodin bude zpřístupněn okruh Život a umění v krumlovských klášterech a výstava Znovuzrození českokrumlovských klášterů.

Kláštery v Českém Krumlově byly vyhlášeny Památkou roku 2015. Sdružení historických sídel, které prestižní cenu každoročně uděluje, ohodnotilo projekt rozsáhlé rekonstrukce, její provedení i to, jak areál ožívá. Historický soubor klášterních budov v Českém Krumlově se rozprostírá na ploše severního meandru řeky Vltavy, rozlohou zaujímá druhé místo po krumlovském zámku. Stálé expozice a klášterní zahrady jsou otevřeny denně.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button