DopravaZprávy

Český aeroholding vyplatí státu rekordní dividendu

Český aeroholding vyplatí státu za letošek dividendu ve výši 1,2 miliardy Kč. Uvedl to předseda představenstva Českého aeroholdingu Václav Řehoř. Loňská dividenda činila 306 milionů Kč.

Václav Řehoř, Foto: Český aeroholding
Václav Řehoř, Foto: Český aeroholding

„Pro tento rok plánujeme mimořádnou dividendu. Podařilo se nám totiž úspěšně prodat šest letadel a získali jsme prostředky, které jsou navíc,“ sdělil Řehoř. Schválená dividendová politika aeroholdingu podle něj počítá s tím, že společnost bude státu vyplácet každoročně zhruba 20 % z čistého zisku. „To se pohybuje kolem 300 nebo 400 milionů podle toho, jak se hospodaří v daném roce,“ dodal Řehoř.

Stát je jediným akcionářem Českého aeroholdingu. Do skupiny patří Letiště Praha, Czech Airlines Technics a Czech Airlines Handling. Za říjnový prodej necelých 20 % akcií ČSA státnímu podniku Prisko inkasoval Český aeroholding zhruba 60 milionů Kč. Ministerstvo financí už dříve uvedlo, že hodlá do pražského letiště do roku 2035 investovat až 15 miliard Kč. Do tohoto roku by letiště podle Řehoře mělo také odbavit na 25 milionů cestujících, což by znamenalo zdvojnásobení současného počtu pasažérů. V roce 2019 se má také rozhodovat o vybudování nové vzletové a přistávací dráhy.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button