Zprávy

Česko oslovuje Koreu: Spoluprací s tour operátory i plánovanou road show visegrádských zemí

Navázání vztahů s korejským ministerstvem kultury, sportu a turismu či spolupráci s hlavními korejskými tour operátory se podařilo dojednat první náměstkyni ministryně pro regionální rozvoj Kláře Dostálové (MMR) a ředitelce agentury CzechTourism Monice Palatkové na pracovní návštěvě v Jižní Koreji. 

Foto: Archiv CzechTourism
Foto: Archiv CzechTourism

Jednání s pěti prezidenty hlavních tour operátorů se zúročilo v podobě jejich zapojení do Visegrad road show Korea 2015, která proběhne letos 8. – 9. června v Busanu a Soulu. Zásadní pro rozvoj česko-korejských vztahů na poli cestovního ruchu bylo setkání na ministerské úrovni (1. náměstci), jehož cílem bylo navázání budoucí spolupráce v oblasti turismu na úrovni regionů či možná prezentace turismu v rámci příštího ročníku zimních olympijských her v Pchjongčchangu 2018.

Česká republika se aktivně propagovala i na workshopu, který proběhl ve spolupráci s Rail Europe 24. dubna pro 60 hlavních FIT cestovních kanceláří a zástupců médií, a kterého se účastnila i generální ředitelka CzechTourism Monika Palatková. Tématem workshopu byl rozvoj cestování korejských turistů po železnici, například z Prahy do Plzně jako nové destinace s atraktivním tématem pivních tradic. Efekt celého setkání se projeví až po hlavní turistické sezóně, ale první ohlasy na workshop zaznamenáváme už nyní. Korejské cestovní kanceláře zavedly již 5 zcela nových balíčků, které zahrnují návštěvu Plzně a pivní produkty,“ uvedl pro redakci TTG Michal Procházka ZZ Soul.

V plánu letošní velmi aktivní české prezentace je také marketingová cobrandingová spolupráce na kampani Prague – pure emotion s nejsilnějším tour operátorem v zemi Hana Tour ve výši 1,7 milionu CZK, jenž si klade za cíl 20 procentní nárůst prodeje hlavních balíčků do ČR.

Pro případné zájemce, kteří se chtějí zapojit do spolupráce s Jižní Koreou a zúčastnit se připravované visegrádské roadshow či dalších letošních propagačních aktivit, může se obracet na ředitele zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Jižní Koreji pana Michala Procházku,“ uvedla první náměstkyně ministryně pro regionální rozvoj Klára Dostálová.

Klára Dostálová a Monika Palatková navštívily Jižní Koreu v rámci delegace českého premiéra Bohuslava Sobotky 24. – 27. února, ve dnech konání česko-korejského summitu. Výsledkem summitu bylo podepsání smlouvy o strategickém partnerství obou zemí. Smlouva zahrnuje také bod o posílení vzájemné spolupráce v oblasti cestovního ruchu, zejména oboustrannou podporu rozvoje regionů a měst prostřednictvím uzavírání mezinárodních městských
a regionálních partnerství.

lp

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button