Česko je zemí dobrodruhů. Nizozemsko ale ještě víc

Dobrodružné aktivity jako bungee jumping, parašutismus, lyžování, surfování, tramping či horolezectví jsou nejoblíbenější v Nizozemsku. Česká republika skončila v průzkumu dobrodružné povahy svých obyvatel celkově na 23. místě.

Vandrování si Češi na Googlu vyhledávají nejčastěji hned po horolezectví. Foto: archiv

Společnost SHAREaCAMPER sestavila celosvětový žebříček, který měří dobrodružnou povahu obyvatel čtyřicítky různých zemí, a to na základě obliby činností, jako jsou horolezectví, parašutismus, vandrování ve volné přírodě (tramping), cestování s obytným přívěsem, BMX, bungee jumping či surfování. Tvůrci žebříčku analyzovali objem vyhledávání klíčových slov, která souvisejí  celkem s osmi „adventure“ aktivitami, na Googlu v průběhu uplynulých 12 měsíců. Předpokládá se přitom, že objem vyhledávání koresponduje s oblibou dotčených aktivit.

Nejvíce se dobrodružné aktivity v přepočtu na jednoho člověka vyhledávaly v Nizozemsku, na druhém místě skončila Austrálie (nejvyšší skóre v kategoriích horolezectví, parašutismus a surfování), a na třetím Švédsko. V celkovém počtu vyhledávání „adventure“ aktivit, tedy bez ohledu na počet obyvatel, zvítězily Spojené státy před Německem a Francií. V České republice (23. místo v přepočtu na obyvatele) je podle míry vyhledávání nejoblíbenější horolezectví před vandrováním ve volné přírodě (trampingem), cestováním s karavanem a parašutismem.

BMX je v přepočtu na obyvatele z osmi sledovaných aktivit nejvyhledávanější ve Francii, bungee jumping ve Švýcarsku, cestování s karavanem v Nizozemsku, pěší turistika v Indii, lyžování v Norsku a surfování, horolezectví a parašutismus v Austrálii.

SHAREaCAMPER je platforma pro sdílený pronájmu obytných vozů a působí v Německu, Austrálii a na Novém Zélandu.

Petr Bílek

 

Autor Petr Bílek (Články)


Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..