Česko jako nová destinace pro turisty z Baku a Almaty?

Nákupčí z Ázerbájdžánu a Kazachstánu hledají na českém trhu incomingové touroperátory a pětihvězdičkové hotely prostřednictvím B2B workshopů Luxury & MICE v Baku (Ázerbájdžán) a Almaty (Kazachstán). Pátý ročník workshopů se bude konat 14. a 16. 4. 2015.

Zdroj: www.b2btravelworkshop.com

Zdroj: www.b2btravelworkshop.com

Pro koho jsou workshopy určeny?

Místní nákupčí mají zájem o nabídky českých incomingových touroperátorů, o spolupráci s 5* hotely, s destinačními managementy a provozovateli atraktivních cílů, vhodných pro tuto klientelu, velmi podobnou klientele ruské.

Jaký je jejich turista a Váš potenciální klient?

Je bohatý, utrácí minimálně 145 Eur/hlavu a den, rád navštěvuje místa s bohatou kulturní a architektonickou historií? Rád nakupuje značkové zboží a vyhledává nové zážitky? Má rád program ušitý na míru? Přijíždí v malých skupinách, většinou s širokou rodinou, zastoupenou třemi generacemi? Dalším segmentem jsou mladí vzdělaní lidé, kteří jezdí do Evropy na prázdniny. Hlavní sezonou je pro něj červen až srpen, také jarní prázdniny 19.-29. března a novoroční svátky (31. 12. – 5.1.).

Z evropských zemí dominuje obliba Francie, Švýcarska, Itálie, Španělska a Řecka, z nichž také v minulých letech pocházel největší počet účastníků workshopů, ale velmi úspěšně jim šlape na paty zájem o Českou republiku. Výhodou jak pro účastníky, tak pro potenciální klienty, je přímé pravidelné letecké spojení, což nás zvýhodňuje před ostatními blízkými konkurenčními zeměmi, např. lázeňskou nabídkou Maďarska, kterou v minulosti na workshopech zastupovala Maďarská turistická centrála.

Proč se zaměřit na turisty z Ázerbájdžánu a Kazachstánu?

Statistiky uvádějí, že mezi lety 2005 a 2012 vzrostl počet zahraničních cest z Ázerbájdžánu a Kazachstánu o 218% a 198 %. Workshopy ve dvou bývalých sovětských republikách (země CIS), s bohatými zásobami ropy a plynu, rychle rostoucím HDP a extrémně rychle se rozvíjejícím výjezdovým cestovním ruchem, jsou zaměřené na luxusní a MICE segmenty. Po Rusku a Ukrajině, odkud se rapidně snížil počet přijíždějících turistů, jsou to právě tyto země, generující naopak stále více turistů, kteří by mohli nahradit ztracené pozice.

Co vám zaručuje organizátor v rámci obou workshopů?

  • až 14 patnáctiminutových, předem dohodnutých schůzek s kvalitními partnery, které podle zadaných kritérií vyhodnocuje vysoce sofistikovaný softwarový systém
  • aktuální informace o cestovatelských trendech turistů vyjíždějících z těchto dvou zemí
  • Gala koktejl na závěr workshopu, kterého se kromě odborníků cestovního ruchu účastní rovněž představitelé státní správy, různé korporace a média

Zájemci se mohou přihlásit na oba workshopy, nebo se zúčastnit jen jednoho z nich. Poplatek za účast na obou workshopech je 3 000 EUR, za jeden 1 700 EUR. Zájemci se mohou přihlásit u společnosti TMR International, která účast českých subjektů zajišťuje.

TMR International poskytne registrovaným zájemcům pomoc se zajištěním víza, s ubytováním, transfery, včetně přeletů mezi městy Baku a Almaty. Kontakt: Sylva Santarová, tel: 233 931 255, nebo e-mailem: s.santarova@travel-marketing.cz.

Více informací, včetně seznamů účastníků na již uskutečněných workshopech, získáte na webu: www.b2btravelworkshop.com

 

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..