Česko bude mít zástupce na nejprestižnější barmanské soutěži

Partnerský článek:

Na třetím ročníku barmanského svátku Prague Bar Show na Novoměstské radnici byl nově představen projekt World Class Diageo Reserve. Jedná se o světově největší a nejprestižnější mixologickou soutěž na světě, jejíž kořeny sahají do roku 2008 ve Velké Británii. První ročník začínal s účastí 17 států, do dnešního dne se tento počet více než zdvojnásobil na současných 50 účastníků z celého světa.

Petr Kymla foto: www.upb.cz

Petr Kymla foto: www.upb.cz

„Tato soutěž posouvá hranice současné barové kultury, což pokládáme za velice prospěšné pro obě strany barových pultů. V průběhu soutěže barmani používají ty nejrafinovanější suroviny, jsou k vidění překvapivé prezentace koktejlů a jsou využívány ultra premiové lihoviny,” říká Petr Kymla, ambassador Worldclass Diageo Reserve.

Pro Českou republiku je zajímavý především ten fakt, že ve světovém finále 2014 bude mít svého zástupce, který by mohl navázat například na úspěch charismatického slovenského barmana Erika Lorincze, který vyhrál tuto soutěž v roce 2010.

Tradiční spojení těch nejkvalitnějších drinků s luxusem se odráží i ve výběru netradičních a zajímavých lokací, v nichž probíhají světová finale. Z dlouhého výčtu jmenujme například Rio de Janeiro, Londýn, nebo plavbu na luxusní lodi Azamara Club Cruises po Středozemním moři. Místo světového finále pro rok 2014 zatím není známo, ale hovoří se o Spojených Státech amerických a Rusku.

foto: www.upb.cz

Celosvětové finále 2013 se konalo na Azsmara Club Cruise. foto: www.upb.cz

„Vítězi této soutěže je věnována značná pozornost doprovázená obrovskou popularitou. Vítězný barman se vlastně na rok stává ambassadorem Diageo Reserve Brands, který značky tohoto portfolia propaguje osobně po celém světě,” dodává Petr Kymla.

Kristýna Gottwaldová

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..