AkceZprávy

České firmy se úspěšně prezentují ve Spojených arabských emirátech

Česko-emirátské obchodní fórum pokračuje ve svých aktivitách. Dalšími jednáními navazuje na úspěšný bilaterální projekt, který propojuje konkrétní obchodní aktivity mezi Českou republikou a Spojenými arabskými emiráty. Zástupci firem a podnikatelských seskupení obou zemí se poprvé setkali již počátkem července, kdy v Praze a v Karlových Varech proběhla první část tohoto jedinečného podnikatelského projektu.

Foto: Wadiia

Druhé kolo vyjednávání proběhlo koncem října v Ras Al Khaimah a v Abú Dhabí. Zástupci agentury B1, a.s., která byla současně pořadatelem letošního obchodního fóra, se setkali s představiteli tamních firem a podnikatelských seskupení. Jednání nyní pokračovala ve smyslu upevňování navázaných kontaktů, které byly získány ve spolupráci s Czech Business Council v Dubaji, a také v představení nabídek ke spolupráci od českých firem, které by rády směřovaly svou činnost i do oblasti Spojených arabských emirátů.

V centru zájmu zástupců českých firem bylo hned několik klíčových podnikatelských sektorů. „Mohu potvrdit, že proběhla velmi konkrétní jednání ze zájmových oblastí, kterými jsou mimo jiné medical tourism, možnosti investic našich partnerů do českých zdravotnických institucí a zařízení, dále distribuce nealkoholických nápojů české výroby na trhy ve Spojených arabských emirátech a velmi nadějně se rozvíjí i jednání v oblasti cestovního ruchu a IT,“ potvrdil MUDr. Peter Feigl, člen obchodní delegace.

Příští kolo schůzek je naplánováno v průběhu listopadu letošního roku a na březen roku 2020, kdy by se měly české firmy opět prezentovat zájemcům o spolupráci z regionu Blízkého východu.

Newsroom TTG

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button