DopravaZprávy

České dráhy sázejí na cestovatelský komfort

Každý zná jména jako sir Nicholas Winton, Dana a Emil Zátopkovi, Jan Perner nebo Jiří Bouda. Jsou to osobnosti, po nichž České dráhy pojmenovaly modernizované salonky na nádraží v místech, která jsou spjata s jejich životy.

ČD Lounge Praha, Foto: Lenka Neužilová

První z modernizovaných salonků nazvaných ČD Lounge, které České dráhy otevřely pro své klienty 1. a 2. třídy na dálkových spojích, byl otevřen na brněnském hlavním nádraží již v listopadu minulého roku. Nese jméno grafika, ilustrátora a dokumentaristy železniční dopravy Jiřího Boudy. Letos v březnu se zmodernizovaného interiéru ČD Lounge dočkali cestující v Pardubicích, kde byla čekárna koncipována jako vzpomínka na českého železničního stavitele Jana Pernera. V červnu se síť salonků Českých drah rozšířila o prostory na pražském a ostravském hlavním nádraží. Pražský lounge se nese v duchu památky sira Nicholase Wintona, který ze stejného místa těsně před druhou světovou válkou zachránil v železničních transportech 669 židovských dětí. A zatím poslední otevřený salonek na hlavním nádraží v Ostravě nese jméno slavných českých sportovců manželů Dany a Emila Zátopkových.

ČD Lounge Pardubice, Foto: ČD

Víme tedy, jak se ČD Lounge jmenují, ale stejně podstatné je, co v nich cestující najdou. S nabídkou pro cestující nás 6. června během slavnostního otevření lounge na pražském hlavním nádraží seznámil Ing. Michal Štěpán, člen představenstva odpovědný za úsek osobní dopravy: „První VIP čekárny nazvané ČD Lounge spatřily světlo světa již v roce 2005 a byly prioritně určeny cestujícím v první třídě ve vlacích SuperCity Pendolino. Nyní je možnost před cestou si odpočinout v krásném moderním prostředí rozšířena o další skupinu cestujících 2. třídy na dálkových spojích. Každý salonek je trochu jiný, ale všechny jsou vybaveny klimatizací, bezplatným přístupem k internetu, informačními a nabíjecími stojany, dětským koutkem a monitory s časy odjezdů. Pražský ČD Lounge disponuje i obsluhou, která nabídne drobné občerstvení či denní tisk. Snažíme se tak zákazníkům Českých drah zprostředkovat služby, jaké podle našich představ pat­ří k cestování v 21. století.“

České dráhy plánují, že do konce roku 2018 zpřístupní cestujícím ČD Lounge v dalších klíčových stanicích, aby tak byla dokončena jejich základní síť. Fungovat by poté mělo zhruba 10–12 salonků.

Lenka Neužilová

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button