České dráhy prodaly prvních 1000 jízdenek přes chytré telefony

České dráhy prodaly prvních 1000 jízdenek přes mobilní telefony, přičemž tato možnost funguje od prosince 2012. Podle Romana Mence, z oddělení marketingové produkce, zájem zákazníků roste.

Pendolino v Mariánských Lázních

Pendolino v Mariánských Lázních

Mobilní stránky pro chytré telefony spustily České dráhy od října loňského roku. Od té doby na něm hledalo informace o spojích a cenách více jak 120 000 zákazníků ze 450 různých typů zařízení.

Jízdenky zakoupené přes mobil jsou přestupní a bez vazby na konkrétní vlaky. Platit lze platební kartou nebo prostřednictvím služby PaySec.

„Mobilní portál ČD umožňuje vyhledání spojení, nákup jízdenek i zjištění dalších aktuálních informací o jízdě vlaků ČD a nabídce služeb. Dostupný je odkudkoliv, kde se pomocí mobilního telefonu můžete připojit na internet. Zákazník nepotřebuje tiskárnu a nemusí ani k pokladně, jízdenku předloží průvodčímu přímo na displeji svého telefonu,“ doplňuje Menc.

„Stačí si jen pomocí intuitivního vyhledávače najít optimální spojení, pomocí pár kliků zakoupit jízdenku a pak se před odjezdem vlaku podívat, jaké jsou služby ve stanici, ve vlaku nebo zda na cestě není nějaké omezení provozu či zpoždění.“

Zákazník do mobilního prohlížeče zadá adresu www.cd.cz, a systém sám pozná, že jde o telefon. Automaticky tak nabídne mobilní web bez dalšího stahování aplikací či programů.

Ten, kdo cestuje častěji, ocení možnost jednoduchého opakování nákupů, zapamatovaní si oblíbených vlaků, spojení a stanic. „Takovýto komplexní mobilní portál zatím nemá nikdo z našich vlakových dopravců a ani většina železničních společností  v Evropě. V tomto směru chceme být lídrem trhu a neustále posunovat laťku nahoru. Už během jara se cestující mohou těšit na další novinky, jako jsou informace z odjezdových tabulí (nástupiště a kolej), podpora QR kódů, TV stream a další služby pro elektronické odbavení cestujících. V plánu je také vývoj speciální nativní aplikace pro zařízení typu IOS, Android a Windows Phone podporující získání informací o cestování a elektronické odbavení, “ uzavírá Menc.

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..