DopravaZprávy

České Dráhy nabízejí levnější jízdenky do Německa. Do Berlína až o polovinu.

Partnerský článek

Cesta z Prahy do Berlína u prvního ranního spoje je nyní až o polovinu levnější. Cestující nyní zaplatí za Včasnou jízdenku Německo jen 386 Kč. Výrazná sleva u tohoto vlaku platí také pro cesty do dalších míst Německa. Pro pravidelné cestující mezi Prahou, Drážďany a Berlínem nabídnou České dráhy také zcela nové jízdenky pro opakované cesty.  

Braniborská brána v Berlíně Foto DZT, Casper Diederik
Braniborská brána v Berlíně Foto DZT, Casper Diederik

Levněji lze cestovat ranním vlakem EuroCity Alois Negrelli s odjezdem z Prahy o půl sedmé ráno. Vedle Berlína jsou výrazně levnější i cesty do dalších míst, kam směřují přípoje z Drážďan nebo z Berlína. Jízdenka do saské metropole stojí nyní od 248 Kč, do Lipska a Erfurtu pak od 386 Kč a do Hamburku, Rostocku a Stralsundu od 524 Kč.

Cenově zajímavé jsou i další relace díky internetovým Včasným jízdenkám Evropa. Například cesta z Prahy přes Drážďany a Lipsko do Frankfurtu nad Mohanem se dá pořídit od 1 076 Kč, včetně části cesty rychlovlakem ICE. Jízdenky je možné zakoupit pro cestu z různých míst v České republice a do různých míst v Německu.

Nové jízdenky ČD Drážďany 10× a ČD Berlín 10× prodávané od 1. října jsou určeny pro časté opakované cesty mezi Prahou a Drážďany nebo Berlínem. Během dvou měsíců umožní celkem deset cest mezi uvedenými městy, tedy například pět zpáteční cest z Prahy do Německa a zpět. Jízdenky jsou vystaveny na jméno konkrétního držitele a mají platnost 2 měsíce. Cena jízdenky ČD Berlín ve 2. třídě bude 199 EUR (cca 5 492 Kč) a v 1. třídě 399 EUR (cca 11 012 Kč). Deset cest do Drážďan pak vyjde na 99 EUR (cca 2 732 Kč) ve 2. třídě, resp. 199 EUR (cca 5 492 Kč) v 1. třídě.

České dráhy plánují v příštích měsících nasadit postupně na spoje Praha – Drážďany – Berlín – Hamburk modernizované vozy, ve kterých bude vedle již dnes běžných zásuvek 230 V pro napájení drobné elektroniky cestujících (notebooky, tablety, iPhony atp.) k dispozici také Wi-Fi připojení k internetu. Vlaky po modernizaci nabídnou také místa pro vozíčkáře, dětský oddíl, nebo místa pro přepravu jízdních kol. Umožní tak cykloturistům snadné cestování do cílů významných mezinárodních cyklotras, např. Labské.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button