Partnerská sekceZprávy

Česká republika se představuje Bollywoodu

Partnerský článek

Zastoupení CzechTourism v Indii se zúčastnilo výroční filmové konkláve v hotelu Novotel Juhu Beach v srdci Bollywoodské produkce ve městě Mumbai.

Foto: CzechTourism

„Účastí na této akci pokračujeme v nastoleném trendu posilování pozice České republiky jako té nejlepší destinace nejen pro turisty, ale také pro filmový průmysl,“ říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Během akce mělo přes 200 delegátů možnost informovat se o České republice, o těch největších lákadlech, ale i možnostech podpory natáčení filmů na našem území. V rámci spolupráce s Czech Film Commission mohli získat základní informace o službách této instituce.

„Indičtí turisté si v mnoha případech vybírají cíl příští dovolené na základě svých oblíbených filmů, které jsou v Indii téměř náboženstvím. Proto jsem osobně nesmírně rád, že se CzechTourism této akce zúčastní“ řekl ředitel indického zastoupení pan Arza Khambata.

V průběhu dne proběhla na hlavním pódiu také krátká prezentace CzechTourism, agentura též obdržela ocenění od indické obchodní komory. „Segment filmové turistiky je bezpochyby dalším trendem, na který je potřeba reagovat. Našim hlavním cílem na této akci bylo ukázat, že v České republice nejsou vhodná místa pro natáčení jen v Praze, ale prakticky za každým rohem“ dodává vedoucí oddělení managementu zdrojových trhů Veronika Janečková.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button