Zahraničí

Česká republika je pro Srí Lanku perspektivní trh

Počty zahraničních turistů na Srí Lance každoročně rostou, loni jich tam zavítalo na 1,9 milionu. Stejně utěšeně rostou i počty českých návštěvníků ostrova. Zatímco v roce 2014 jich tam přicestovalo 11 736, loni to bylo už 15 278. A pozitivní trend, zdá se, pokračuje i letos, jenom do srpna navštívilo Srí Lanku 12 467 Čechů.

Foto: Naďa Rybárová
Foto: Naďa Rybárová

„Česká republika je pro nás velmi perspektivní trh,“ řekl Devindre Senarathne, president Asociace incomingových tour operátorů Srí Lanky, na pražském zastavení srílanské roadshow po východní Evropě. „Srovnáte-li Českou republiku s Polskem, které má přes 38 milionu obyvatel, zjistíte, že v Česku se nám zatím i bez marketingových aktivit daří o hodně lépe. Zatímco z Polska k nám jezdí ročně kolem 13 000 turistů, z České republiky je to přibližně 15 000 a věříme, že toto číslo by mohlo být i dvakrát větší.“

Podle paní Shirany Herath, manažerky Srílanské turistické centrály pro Itálii a východní Evropu, se centrála ve svých marketingových aktivitách zatím hodlá soustředit především na své hlavní zdrojové trhy, tedy Indii, Čínu, Velkou Británii, Německo a Francii, země východní Evropy přijdou na řadu později.

Naďa Rybárová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button