Češi se vydali na čínské lodi napříč Evropou

Cíl české posádky na čínské lodi je zdolat 7200 kilometrů plavby po řekách i moři za 160 dnů. Tradiční historická loď džunka Esperanza prošla rekonstrukcí a vydala se v sobotu z Nizozemska napříč Evropou do slunečné Itálie.

Džunka Esperanza Autor: Jan Mottl

Džunka Esperanza Autor: Jan Mottl


Nadšenci čínské džunky, které brázdily moře již před 2000 let, vypluli z nizozemského Sneeku v sobotu. Posádku tvoří Lucie a Petr Žáčkovi, kteří se nebojí podělit se o dobrodružství s každým, kdo by měl zájem se přidat.

Plavbu rozdělili do týdenních pobytů, tak aby měli lidé možnost nalodit se v záchytných bodech. Rozhodně se však nejedná o žádný masový projekt – na džunku se do dvoulůžkové a čtyřlůžkové kajuty vejde maximálně 6 osob, takže atmosféra je vždy intimní a jedinečná. Na www.dzunka.cz naleznete aktuální kotviště Esperanzy, kam vás z Prahy zaveze mikrobus a pak už si jen užíváte.

Džunka Esperazna se svou posádkou nejprve propluje holandskými kanály, v květnu pokračuje přes Belgii a pak se vydá po řekách kolem Paříže do Marseille. Na moři se ocitne v červenci a pak už ji čeká příjemná plavba podél pobřeží Itálie do cíle, kde zakotví 7. září 2013 ve Vieste na Garganu.

Lucie a Petr Žáčkovi Autor: Jan Mottl

Lucie a Petr Žáčkovi Autor: Jan Mottl

Kromě plavby unikátní čínskou plachetnicí a dobrého jídla si můžete prohlédnout jedinečná města, v nichž budete kotvit, zkusíte si postavit stěžeň na moři, zaplachtíte si, navštívíte krásné pláže, zarybaříte si a čeká vás další bohatý program: k dispozici jsou vám 2 kola (můžete si vzít ale také s sebou vlastní), motorový člun s přívěsným motorem s možností vodního lyžování a potápění (obojí na moři). Pokud tedy chcete letos zažít pořádně netradiční dovolenou, pak do toho! Dalším doporučením právě džunky Esperanzy může být například i herečka Chantal Poullain, která ji slavnostně pokřtila.

Enter the text or HTML code here

Jeden komentář

  1. Tiziana says:

    really good food, unforgetable journey.

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..