Češi pro Srí Lanku

Všichni jistě mají v paměti útoky na kostely v hlavním městě Srí Lanky Kolombu a ve městech Negombo a Batticaloa ve chvíli, kdy byly plné věřících slavících křesťanské Velikonoce. K dalším explozím došlo ve třech hotelech v hlavním městě. Dubnové útoky na Srí Lance si podle nové policejní bilance vyžádaly více než 250 obětí a dalších několik stovek lidí utrpělo zranění.

Foto: Lenka Neužilová

 

Rodinám obětí těchto teroristických útoků je věnován benefiční koncert Češi pro Srí Lanku, který v kongresovém sále pražského hotelu Hilton proběhne 1. června od 19 hodin.

Koncert pod záštitou ministra zahraničních věcí ČR Tomáše Petříčka organizují Česká centra a Charita Česká republika. V jeho průběhu vystoupí Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín pod vedením indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho, která uvede skladby Edwarda Elgara: Nimrod, Antonína Dvořáka: Biblické písně, jež zazpívá mezzosopranistka Markéta Cukrová, a Ludwiga van Beethovena: Symfonie č. 7 A dur.

Minimální hodnota vstupenky činí 700 korun, které je možné skládat na sbírkový účet Charity Česká republika č. 55660022/0800, variabilní symbol 171. Celý výtěžek koncertu bude věnován rodinám pozůstalých po bombových útocích během Velikonoční neděle na Srí Lance.

Před chystaným koncertem proběhla v Praze tisková konference, které se zúčastnili Milan Hovorka, velvyslanec ČR v Dillí, státní tajemník MZV ČR Miloslav Stašek, konzultant srílanské vlády Marek Němec a rovněž pan dirigent Debashish Chaudhuri.

K problematice cestovního ruchu a bezpečnosti v zemi se vyjádřil Marek Němec: „Všechny bezpečnostní a obranné složky se bezprostředně po incidentu aktivně zapojily a během následné intenzivní akce eliminovaly během týdne podezřelé muslimské extremisty. Letiště, infrastruktura, památky i hotely zůstaly plně funkční a po květnovém propadu cest se turisté z celého světa na Srí Lanku opět vracejí na letní prázdniny. Na severovýchodě ostrova panuje skvělé počasí a očekává se, že Srí Lanka i přes krátkodobý propad zaznamená dvacetiprocentní nárůst českých turistů v celkovém počtu zhruba 25 000 návštěvníků. Podle National Geographic je to destinace, kterou byste v roce 2019 neměli vynechat.“

Lenka Neužilová

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..