Zprávy

Češi do Egypta jezdit nepřestali

Právě naopak, v loňském roce jich ve srovnání s rokem 2014 přibylo 6 procent, celkem Egypt navštívilo 135 000 českých turistů. Pád ruského letadla v říjnu 2015 sice příliv turistů poněkud zpomalil, od léta do října ale počet návštěvníků utěšeně rostl, a to o 10 procent oproti předchozímu roku. Nejen o tom se hovořilo na únorovém setkání egyptského velvyslance pana Abderahmana Salaheldina Abderahmana s novináři.

Foto: Naďa Rybárová
Foto: Naďa Rybárová

Podle pana velvyslance klade Egypt veliký důraz na bezpečnost, proto uzavřel smlouvu s bezpečnostní a poradenskou firmou Control Risks, která provede bezpečnostní audit na všech egyptských letištích. První na řadě bude letiště v Káhiře a letiště v Sharm El-Sheiku. Firma následně doporučí egyptské vládě patřičná bezpečnostní opatření. Některá zvláštní opatření k ochraně města a letiště Sharm El.Sheikh již byla zavedena.

Podle pana velvyslance Egypt rovněž usiluje o zavedení přímého leteckého spojení mezi Prahou a Káhirou, které v současné době neexistuje, z České republiky se létá pouze do letovisek Hurgada a Sharm El-Sheikh.

Naďa Rybárová

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button