ArgentinaTOPZahraničí

Červenec na lyžích

Na úbočí And se nachází osm hlavních argentinských lyžařských středisek: Cerro Catedral (Río Negro), Cerro Perito Moreno (Río Negro), Chapelco (Neuquén), Caviahue (Neuquén), Cerro Bayo (Neuquén), La Hoya (Chubut), Cerro Castor (Tierra del Fuego, Antártida e Islas del Atlántico Sur) a Las Leñas (Mendoza). Vynikající infrastruktura a vysoká úroveň služeb dělají z argentinského sněhu jednu z nejžádanějších atrakcí pro argentinské a světové cestovatele v červenci a srpnu.

Bariloche, foto: INPROTUR

Cerro Catedral v národním parku Nahuel Huapi a jen pár kilometrů od centra města San Carlos de Bariloche je největším lyžařským střediskem na jižní polokouli. Může se pochlubit 34 vleky, více než 120 kilometry sjezdovek a cest, 600 hektary lyžařských terénů a ubytovací kapacitou pro více než 7 tisíc turistů.

Cerro Bayo se nachází 20 minut cesty od městečka Villa La Angostura a 90 km od Cerro Catedral. Nabízí 14 kilometrů sjezdovek, více než čtyři lokality na „off-piste‟ lyžování s nádherným výhledem na jezero Nahuel Huapi a turistickou vesnici Villa La Angostura, 31 sjezdovek se 4 úrovněmi obtížnosti a 15 různých typů vleků. Třešničkou na dortu je šestikilometrová panoramatická procházka s výhledem na kouzelné jezero Nahuel Huapi.

Dalším tradičním střediskem s více než 30letou historií je Las Leñas. Jeho základna je 2240 metrů nad mořem, zatímco vrchol šplhá až k výšce 3430 metrů. Nabízí 30 sjezdovek a 14 vleků. Las Leñas se nachází ve vinařském regionu Cuyo, a tak po celodenním lyžování nabízí lyžařské středisko širokou škálu chutí v prestižních gastronomických zařízeních, která zvou k zakončení dne s vynikajícím Malbecem a výhledem do údolí při západu slunce.

Cerro Bayo, foto: INPROTUR

Hora Cerro Castor leží pár minut cesty od hlavního města provincie Tierra del Fuego, Antártida e Islas del Atlántico Sur, jménem Ushuaia, a jedná se o nejjižnější středisko na světě a nejmladší v Argentině, neboť bylo slavnostně otevřeno v roce 1999. Díky svým charakteristikám a kvalitě sněhu je Cerro Castor, podle své oficiální webové stránky, lyžařským střediskem s nejvyšším počtem mezinárodních týmů trénujících v něm po celou sezonu. Každoročně tam trénuje přibližně 25 týmů včetně regionálních klubů, týmů akrobatického lyžování a reprezentací zemí účastnících se světového poháru, jako jsou Francie, Itálie, Švýcarsko a další.

Newsroom TTG

Ukázat další

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button