CEPA EXPO: Praha bude tři dny centrem leteckého průmyslu v Evropě

V Praze se bude konat již po čtvrté konference CEPA EXPO 2013. Třídenní akce patří mezi jednu z nejvýznamnějších událostí na poli business aviation (soukromé letecké přepravy) v Evropě. Ve dnech 26. – 28. listopadu v pražském Kongresovém centru tak přivítá více než 100 zástupců předních světových společností z oblasti business aviation.

Brendan Lodge, Dagmar Grossmann na CEPA Expo 2012

Brendan Lodge, Dagmar Grossmann na CEPA Expo 2012

Letošní ročník konference CEPA EXPO 2013 bude mj. zaměřen i na ekonomický vývoj a jeho dopad na trh business aviation. V diskusních panelech tak zasednou i ekonomičtí experti, investiční poradci a odborníci na financování. Řeč bude o tom, jak měnící se ekonomiky jednotlivých zemí ovlivňují poptávku po soukromé letecké přepravě v Evropě, jaká kritéria zvažují kupci privátních business jetů a zdali nemůže být nákup soukromého tryskáče také zajímavou a výnosnou formou investice.

„Novinkou v letošním programu konference CEPA EXPO 2013 je pak tzv. Commercial aviation day, tedy den vyhrazený linkovým přepravcům a aeroliniím. V praxi totiž stále častěji dochází k propojování segmentů commercial a business avation. Letošní CEPA EXPO tak bude vůbec první konferencí na světě, která spojí partnery z obou oblastí,““ uzavírá Philippe Liénard, úřadující předseda asociace CEPA.

Konferenci každoročně pořádá asociace pro rozvoj soukromé letecké přepravy ve střední Evropě CEPA (Central Europe Private Aviation).

„Když jsme v roce 2010 v Praze zahajovali činnost organizace CEPA, hlavním cílem bylo vytvořit důstojnou platformu pro setkávání a diskuze odborníků z oblasti private aviation. Praha má tehdy díky své poloze v srdci Evropy a dynamicky rostoucí poptávce potenciál stát se jedním z center tohoto byznysu v Evropě. Letošní čtvrtý ročník konference CEPA EXPO a každoroční narůstající zájem i počet účastníků dokazuje, že Praha tímto skutečným centrem dnes je,“ říká Dagmar Grossmann, generální ředitelka společnosti Grossmann Jet Service, zakladatelka a zároveň historicky první předsedkyně asociace CEPA.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..