Zprávy

Centre Pompidou slaví 40. výročí

Čtyřicet francouzských měst bude v roce 2017 výstavami, představeními a koncerty participovat na oslavách 40. výročí Centre Pompidou, jednoho z nejznámější kulturních center Francie.

Foto: Shutterstock

Centrum se stalo stánkem multidisciplinárního umění s důrazným akcentem na svobodu projevu. Jeho odbočky působí i v dalších městech, jako jsou Lille či Mety. Je opravdovou kulturní vizitkou země. „Centre Pompidou vybudoval jednu z nejvýznamnějších sbírek moderního a současného umění na světě, představil na 325 výstav, navrhl různá představení, cykly, debaty a festivaly. Pro oslavu tohoto výročí jsme si přáli ne sebeoslavu, ale decentralizované výročí, svátek umělecké tvorby napříč Francií, se všemi přátelskými institucemi, které sdílejí naše cíle, tu směsici francouzské kultury, která je tak cenná,“ upřesnil Serge Lasvigne, prezident Centre Pompidou.

Na bohatém výstavním programu nebude chybět 10 vrcholných děl Picassa z jeho daru Muzeu moderního umění, výstava Derain, Balthus a Giacometti, ale například i fotografie Josefa Koudelky ze série Exily doplněné jeho dosud nevystavenými autoportréty.

Více na www.centrepompidou40ans.fr.

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button