Částečným vlastníkem Grand Hotelu Evropa je Ferid Nasr

Částečný podíl ve společnosti, která vlastní secesní Grand Hotel Evropa v centru Prahy, získal zakladatel cestovní kanceláře Exim tours Ferid Nasr. Většinový podíl zůstává v rukou společnosti Julius Meinl Prime Homes a PPH Evropa.

Foto: Pixabay

Hotel se nyní rekonstruuje, otevřít se má na konci příštího roku. Po zahájení provozu současný majitel převede zbývající podíl na Nasrovu společnost FJ Investment.

Oficiálním majitelem budovy je podle informací v katastru společnost Vaclavske 25. Tu do loňského roku vlastnila podle údajů v Obchodním rejstříku společnost PPH Evropa, která spadá pod rodinnou firmu Julius Meinl a vede ji Nadine Gillesová.

„Společnosti PPH EVROPA, s. r. o., a FJ Investment, a. s., podepsaly v roce 2018 smlouvu, podle které získala společnost FJ Investment, a. s., částečný podíl ve společnosti VACLAVSKE 25, s. r. o., majitele Grand Hotel Evropa. Zbývající podíl společnosti zůstává ve vlastnictví PPH EVROPA, s. r. o.,“ informovala společnost Julius Meinl. Převod zbývajícího podílu ve Vaclavske 25 by se měl uskutečnit po dokončení rekonstrukce a po zahájení provozu. Hotel bude provozovat celosvětový řetězec Marriott prostřednictvím své značky luxusních hotelů W Hotels.

Podle rozhodnutí z loňského července, které je dostupné v rejstříku, drží PPH Evropa 90procentní podíl a na FJ Investment připadá deset procent.

Rekonstrukci a výstavbu hotelu nadále řídí Julius Meinl Prime Homes (dříve Prague Prime Homes Management), která je součástí House of Julius Meinl. Historická část budovy bude rekonstrukcí doplněna novou moderní budovou „odvážného současného designu“, uvedla společnost. Na pozemku za hotelem Evropa vznikne nová oválná budova, která bude s dřívějším Grand Hotelem Evropa propojena a nabídne přes 150 pokojů a apartmánů. V hotelu budou i restaurace, wellness a střešní bar.

Julius Meinl koupil hotel od miliardáře Václava Skály v roce 2016. Rekonstrukce se začala připravovat už předtím. „Chci, aby to byl nejluxusnější hotel ve střední Evropě jako v době první republiky. Současně ale chci, aby to bylo místo, kam si dojdete jen tak na kávu,“ uvedl pro server E15 Ferid Nasr.

Hotel Evropa byl postaven v roce 1872 architektem Josefem Schulzem v novorenesančním slohu. Po přestavbě v roce 1889 byl v letech 1903 až 1905 přebudován ve stylu secese. Roku 1924 ho koupil restauratér Karel Šroubek, po němž pak nesl jméno. Před druhou světovou válkou v hotelu bydlel britský obchodník Nicholas Winton, který odtud řídil záchranu židovských dětí před nacismem. V roce 1951 byl hotel znárodněn a přejmenován na Grand Hotel Evropa. Po roce 1989 byl restituován a později několikrát prodán.

ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..