Nezařazené

Čapí hnízdo po africku

Toužili jste někdy přespat v ptačím hnízdě? Nyní můžete. Luxusní safari lodge Nay Palad Bird Nest nabízí panoramatický výhled na pláně v keňské oblasti Laikipia.

Foto: Jimmy Nelson / Segera.com

Nay Palad Bird Nest, ubytovací zařízení v podobě ptačího – nebo, chcete-li, čapího – hnízda je součásti safari resortu Segera Retreat. Má dvě patra a je vyrobené ze spletených větví, přičemž nahoře má vyhlídkovou plošinu. Hnízdo je vybavené koupelnou s tekoucí vodou, včetně teplé získané slunečním ohřevem.

Do hlavního obytného prostoru se vystupuje po dřevěných schodech do prvního patra. Je zde manželská postel, polštáře a okna se žaluziemi. Ten, kdo rád spíš „pod širákem“, může si postel nechat umístit do horního patra. Ráno hosté v hnízdě snídají nahoře a sledují, jak k řece chodí pít sloni, žirafy a další příslušníci africké zvířeny.

Foto: Jimmy Nelson / Segera.com

Ptačí hnízdo vymyslela zakladatelka společnosti Nay Palad, jež se zabývá podnikáním v cestovním ruchu, Carolin Dekeyser, její otec Bobby Dekeyser a architekt Daniel Pouzet ve spolupráci se zakladatelem resortu Segera Jochenem Zeitzem (mimo jiné bývalým CEO společnosti PUMA).

Petr Bílek

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button