MICEPartnerská sekceZprávy

Bývalá továrna v pražské Balabence nabídne nevšední prostory pro eventy a kongresy

Partnerský článek

Na konci února byl otevřen nový prostor pro firemní společenské a kulturní akce ve zrekonstruované továrně v pražské Balabence – Events factory Hala C Balabenka. Celkem 2 000 metrů čtverečních uvnitř unikátní stavby v devátém pražském obvodu a k tomu 800 metrů plochy venkovní. To vše připraveno po náročné rekonstrukci tovární haly ke kongresům, valným hromadám, výstavám, eventům. Prostor, který pojme více než tisícovku hostů má nezanedbatelnou výhodu i v dostatku parkovacích míst před objektem.

Foto: www.livingvenues.com

Hala C Balabenka je bývalý průmyslový objekt, který pochází z druhé poloviny 20. století. Zajímavostí na budově C je fakt, že se původně jednalo o jednopodlažní částečně podsklepenou budovu, která sloužila jako pneumatická zkušebna s jeřábovou drahou. Růst objektu C byl vyvolána původní snahou o rozšíření kapacity kancelářských prostor a především pak rozšíření kapacity parkovacích stání pro celý areál Balabenka Point.

Foto: www.livingvenues.com

Kompletní oživení areálu provedli architekti ze studia Jiran/Kohout, kteří se rozštěpili na dva ateliéry – UNIT architekti a Jiran a partner. Tento ateliér stojí také za rekonstrukcí a nástavbou administrativní budovy A. Na jejich práci v hale C navázalo studio Headhand, které řešilo design budovy.

Halu C Balabenka v současnosti provozuje společnost Living Venues, která vlastní síť hotelů, restaurací a eventových prostor. Společnost nabízí zážitky v oblasti kongresů, teambuildingů, tiskových konferencí či korporátních akcí. Disponuje několika objekty – od zámků přes faru až po restaurace či loď na Vltavě – pro firemní, společenské a kulturní akce.

To vše v prostorách s neopakovatelnou atmosférou a kvalitním zázemím jak gastronomickým, tak relaxačním, sportovním či volnočasovým. Všechny objekty mají velmi dobrou dopravní dostupnost a dostatek parkovacích míst. Kapacitně jsou vhodné jak pro setkání několika kolegů či partnerů, tak pro jednání stovek zaměstnanců.

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button