Nezařazené

Bývalá kasárna v Písku se proměnila v moderní technologické centrum

V prosinci byla v Písku otevřena nově zrekonstruovaná budova Technologického centra Písek (TCP) z bývalých Žižkových kasáren. Oprava trvala tři roky a náklady činily 450 milionů z nichž více než polovinu bylo poskytnuto ze státního rozpočtu a dotace ze strukturálních fondů ES.

Foto: www.tcpisek.cz
Foto: www.tcpisek.cz

 

Jedná se o jedno z nejmodernějších IT center v Evropě se zaměřením na rozvoj informačních a komunikačních technologií. Základ TCP tvoří výkonové datové centrum, což jsou počítače, servery a komunikační zařízení. Při realizaci spolupracovala řada špičkových zahraničních firem jako IBM, Microsoft, ale také např. Ministerstvo průmyslu a obchodu nebo ČVUT. S vysokými školami bude centrum spolupracovat na výzkumu a vývoji, pro které je připraveno několik pracovišť.

Centrum zatím zaměstnává okolo 50 lidí. Budova nabízí 5700 m² kancelářských prostor a mnoho konferenčních sálů pro pořádání různých druhů kongresů nebo společenských akcí. V budoucnu se počítá se zasídlením až 20 firem s celkovým počtem 300 lidí. Toto centrum by mohlo do jihočeského regionu přinést investice řady IT a technologických firem ze zahraničí.

„V současné době se naplno rozbíhají také prohlídky budovy a prostor datového centra, které umožní široké veřejnosti navštívit Technologické centrum Písek. Informace o prohlídkách budou zveřejněny na našich internetových stránkách,“ řekl výkonný ředitel Technologického centra Písek Radovan Polanský.

Jiří Andres

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by vás zajímat
Close
Back to top button