Bývalá kasárna v Písku se proměnila v moderní technologické centrum

V prosinci byla v Písku otevřena nově zrekonstruovaná budova Technologického centra Písek (TCP) z bývalých Žižkových kasáren. Oprava trvala tři roky a náklady činily 450 milionů z nichž více než polovinu bylo poskytnuto ze státního rozpočtu a dotace ze strukturálních fondů ES.

Foto: www.tcpisek.cz

Foto: www.tcpisek.cz

 

Jedná se o jedno z nejmodernějších IT center v Evropě se zaměřením na rozvoj informačních a komunikačních technologií. Základ TCP tvoří výkonové datové centrum, což jsou počítače, servery a komunikační zařízení. Při realizaci spolupracovala řada špičkových zahraničních firem jako IBM, Microsoft, ale také např. Ministerstvo průmyslu a obchodu nebo ČVUT. S vysokými školami bude centrum spolupracovat na výzkumu a vývoji, pro které je připraveno několik pracovišť.

Centrum zatím zaměstnává okolo 50 lidí. Budova nabízí 5700 m² kancelářských prostor a mnoho konferenčních sálů pro pořádání různých druhů kongresů nebo společenských akcí. V budoucnu se počítá se zasídlením až 20 firem s celkovým počtem 300 lidí. Toto centrum by mohlo do jihočeského regionu přinést investice řady IT a technologických firem ze zahraničí.

„V současné době se naplno rozbíhají také prohlídky budovy a prostor datového centra, které umožní široké veřejnosti navštívit Technologické centrum Písek. Informace o prohlídkách budou zveřejněny na našich internetových stránkách,“ řekl výkonný ředitel Technologického centra Písek Radovan Polanský.

Jiří Andres

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..