BVI

BVI Food Fete: Oslava jídla

Stalo se již tradicí, že v listopadu se radovánky návštěvníků Britských Panenských ostrovů (BVI) ubírají směrem ke kulinářským zážitkům. Veliké oblibě se těší nový turistický produkt  pro místní i zahraniční turisty: BVI Food Fete! Oslavy začínají 14.11. na ostrově Tortola a 15.11. na Virgin Gordě s názvem “Ochutnejte BVI “.

Foto: BVI Tourism
Foto: BVI Tourism

Na jakémsi improvizovaném tržišti bude ochutnávka jídel a pití, která připraví kuchaři ze všech zainteresovaných restaurací. Zdarma budou nabízet svá snídaňová, obědová i večeřová meníčka, na která si budete moci v následujících dnech zajít do jejich restaurací. Až do 23.11. budou během festivalu BVI Restaurant Week ( 14.- 23.11.) připravovat speciální lahůdky za zajímavé ceny. Součástí zahajovacích dnů se uskuteční soutěž o titul “Nejlepší šéfkuchař BVI”, které se zůčastní 4 místní šéfkuchaři. Vyvrcholením oslav bude večeře “Barefoot Gourmet Soirée” v Rezortu Peter Island na stejnojmenném ostrově. Neuvěřitelné pětichodové menu budou připravovat místní i zahraniční šéfkuchaři. Výtěžek večera je určen na podporu studentů, kteří chtějí pracovat v oblasti turismu.

Biras_Dinner
Více info na: bvifoodfete.com.

Závěr festivalu se přenese na plochý korálový ostrov Anegadu, který je v Karibiku zcela ojedinělý. Anegada Lobster Festival (29.-30.11.) láká na proslulé anegadské langusty, které se budou připravovat v restauracích na pobřeží ostrova na řadu způsobů: na kari, ceviche, grilované, smažené i jiné. Určitě si zajeďte do více restaurací na různá místa ostrova a tak jej můžete lépe poznat. Cestovat se dá v pronajatém autě nebo na motorce a užít si tak anegadské kulinářké safari. Oslavy jsou sice hlavně o dobrém jídle, ale budou spojené s plážovými večírky a kýčovitými západy slunce.

Více informací nejen o restauracích a transferech mezi ostrovy najdete ne www.bvifoodfete.com.

Více o BVI: Destinace měsíce na TTG nebo na stránkách turistické centrály BVI.

[wzslider]

Sylva Santarová

 

 

Související články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button