Bulharsko potřebuje samostatné ministerstvo cestovního ruchu

Bulharsko potřebuje samostatné ministerstvo cestovního ruchu, sdělil Rumen Draganov, ředitel Institutu pro analýzu cestovního ruchu a hodnocení, v rozhovoru pro Focus News Agency. „Toto ministerstvo by se mělo zaměřit na otevření nových pracovních míst pro všechny typy zaměstnanců bez ohledu na jejich věk, nejenom pro mladé, ale také pro starší lidi.“

Bulharsko Foto: Flickr.com/photoantenna

Bulharsko Foto: Flickr.com/photoantenna

Tento sektor vítá všechny věkové skupiny, uvedl mimo jiné Draganov. Také dodal, že Bulharsko se liší od ostatních evropských zemích, protože stát turistické atrakce vlastní a nemohou být ani prodány, ani privatizovány a pochopitelně se nedají ukrást, protože to jsou přírodní lokality či kulturní památky.

Řekl také, že pokud se podaří v odvětví cestovního ruchu nastavit specifické mechanismy a nástroje pro tento obor typické, mohlo by se podařit otevření pracovních míst v malých a pohraničních osadách, kde přítomnost jiných forem zaměstnání nebo typů podnikání je vysoce nepravděpodobná. Hodně pracovních míst by mohlo vzniknout prostřednictvím partnerství veřejného a soukromého sektoru.

red

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..