Bulharsko od 1. června otevře restaurace i divadla

Bulharsko od 1. června spustí další vlnu uvolňování koronavirových restrikcí. Po dvou a půl měsících budou moci plně otevřít dveře hostům restaurace, bary a kavárny. Činnost zahájí také kulturní instituce včetně divadel, informovala dnes agentura Reuters.

Příslušné nařízení vydal v úterý v noci ministr zdravotnictví Kiril Ananiev. Sektor gastronomie se tak vrátí do normálu před začátkem turistické sezóny. Zahrádky restaurací směly otevřít již 5. května.

Ananiev rovněž umožnil pořádání kulturních a zábavních představení, včetně divadel a koncertů. Diskotéky či noční kluby naopak zůstanou uzavřeny až do 14. června.

Sedmimilionové Bulharsko patří v Evropě k méně zasaženým zemím pandemií nemoci covid-19. Úřady dosud zaznamenaly 2460 potvrzených případů nákazy koronavirem, na 133 lidí po komplikacích spojených s nemocí zemřelo.

Bulharsko vyhlásilo stav nouze, který zahrnoval zákaz cestování, uzavření škol či nákupních center, 14. března. S postupným rozvolňováním restriktivních opatření začal stát koncem dubna, nadále však platí omezení sdružování lidí na veřejných místech.

Newsroom TTG, ČTK

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..