Brněnský Hotel International slaví 55 let. Neměl ani jeden den zavřeno

Partnerský článek

Jedna z nejvýznamnějších staveb bruselského architektonického stylu a jeden ze tří nejstarších hotelů v Brně – Hotel International slaví letos 55 let. Za celé více než půl století neměl ani jediný den zavřeno. V čase redesignů a rekonstrukcí veškeré práce probíhaly tak, aby nenarušily chod hotelu a pohodlí hostů. Výročí hotel oslaví symbolicky. Brněnskému Nadačnímu fondu Krtek daruje výtěžek z tržeb v období od června do konce roku za pokoj 5(0)5.

Ředitel hotelu pan Radim Bartoněk a ředitel marketingu Michal Říčánek odhalují obraz, který zakoupili od nadace Krtek. Foto: archiv hotelu

Sbírka pro Nadační fond Krtek, konkrétně na jeho konto Anetka pro onkologicky nemocné děti, odstartuje v pondělí 26. června 2017. Přesně před 55 lety 29. června 1962 byl hotel poprvé otevřen hostům. „S fondem spolupracujeme již delší dobu, před nedávnem jsme od něj vydražili obraz, který v pondělí slavnostně vyvěsíme v našem hotelu a oficiálně tak zahájíme sbírku. Výslednou částku pak předáme nadaci na tradičním hotelovém plese 24. února příštího roku. Ples patří mezi nejstarší aktivní plesy v Brně. Koná se již 56. ročník,“ uvedl k oslavám výročí ředitel hotelu Radim Bartoněk.

Hotel International je stálicí mezi brněnskými ubytovacími zařízeními. Velmi si ho oblíbili především manažeři významných brněnských firem, kteří zde ubytovávají své hosty, je také oblíbeným místem kongresové klientely. Míří zde ale také turisté, kteří odsud vyjíždějí na výlety po Brně a celé jižní Moravě. „Mimo jiných služeb si zakládáme také na kvalitní gastronomii. Lidé nás tak nevnímají jen jako ubytovací zařízení, ale jako místo, odkud odjedou s velkým množstvím zážitků,“ popsal Bartoněk.

Tým hotelu International z roku 1962. Foto: archiv hotelu

Ročně hotel ubytuje téměř 60 000 hostů, z toho téměř 30 000 zahraničních. Návštěvníků a účastníků akcí je však několikanásobně více. „Jsme rádi, že je náš hotel již několik desetiletí jedním z hlavních meeting pointů v Brně. Snažíme se zapojovat do současného pestrého dění ve městě, svým hostům nabízíme moderní zázemí a služby. Nezapomínáme však ale ani na historický odkaz, který chceme zachovat,“ řekl Bartoněk.

Při své návštěvě Brna v něm bydleli všichni čeští prezidenti a mnozí významní zahraniční hosté jako Madelein Albright nebo závodník formule 1 Michael Schumacher. Restaurace pak poskytovala catering při návštěvě královny Alžběty II. nebo papeže Benedikta XVI.

 

Enter the text or HTML code here

Komentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..